שתף קטע נבחר

הזרים של בית"ר ירושלים - שוב לא שקט

גל הטרור שפוקד את הארץ בכלל ואת ירושלים בפרט, מעורר לא מעט חששות בקרב הזרים של בית"ר. פאפורה וקונובלוב רוצים לעזוב, שאנדור מתכוון לשלוח את המשפחה להונגריה ופאצ'ה מסביר שזה נורמלי לפחד. בינתיים כולם כאן

גל הטרור שפוקד את הארץ מעורר לא מעט חששות בקרב השחקנים הזרים השוהים בישראל. בשבוע שעבר נרשמה נטישה ראשונה כאשר ואסילי איבאנוב ממכבי הרצליה החליט שיש מקומות יותר בטוחים מרחובות ישראל, אמר יפה שלום ועזב. כעת, גם הזרים של בית"ר, שחיים בצל הטרור בירושלים, מדברים בגלוי על עזיבה.
סרגיי קונובלוב, החלוץ האוקראיני של בית"ר: "אני בהחלט חושש מהמצב וזה מגיע לפרטים הכי קטנים של החיים. אני שואל את עצמי כמה פעמים לרדת למכולת. אני אדבר עם הקבוצה ונראה מה תהיה עמדתם. זה לא מצב רגיל, אפילו הישראלים מפחדים, ובטח הזרים".
הבלם הרומני, קורנל פאפורה, כבר ביקש מההנהלה לעזוב, אך נענה בשלילה: "ביקשתי בשבוע שעבר לעזוב בגלל בעיות ביטחוניות. לא נתנו לי ואני לא מתכוון לנדנד להם. בהחלט אני לא שקט. כל הזמן מתפוצצים פה אנשים. הייתה לי הצעה מנאציונל בוקרשט להצטרף, אולם זה לא אקטואלי כי בית"ר לא מסכימה".
הקשר ההונגרי של בית"ר, תמאש שאנדור: "כמובן שזה מפחיד. אני לא חושב שיש מישהו בירושלים או בארץ כולה שלא מפחד ובכלל זה אני, המשפחה שלי וכל השחקנים הזרים המשחקים פה. אבל, אני כבר ארבע שנים בישראל, טוב לי פה, בית"ר זה הבית שלי ולא אעזוב אותה עכשיו, כשהיא נלחמת על חייה, גם אם מסוכן להישאר פה".
שאנדור הודה כי הוא ובני משפחתו שינו את אורחות חייהם מפחד הטרור: "רוב הזמן אני בבית, אמרתי למשפחה שלי לא ללכת לשום מקום. בחג הפסחא אשלח אותם לחו"ל לתמיד ואצטרף אליהם בתום העונה, לאחר שהחוזה בבית"ר יסתיים".
ויקטור פאצ'ה, החלוץ האלבני, טוען כי בינתיים הוא מתכוון להישאר עד תום העונה: "זה נורמלי לפחד, זה אנושי ולא צריך להתבייש בזה. לפחות עד סוף השנה אני נשאר בקבוצה. לגבי העתיד נראה מה יהיה. אם תהיה לי קבוצה אולי אפילו אשאר פה. אני מקווה שהמצב לא יהיה יותר גרוע כי אז אשקול מה לעשות".
דמיטרי מיכאלנקו, הזר הרוסי של בית"ר, היה היחיד שהציג עמדה נחושה: "אין לי שום הרהורים לגבי המצב. אני אשאר עד סוף העונה וגם המשפחה, שאוהבת את ישראל. הטרור לא יבריח אותנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
רצה לעזוב. פאפורה
צילום איי פי
צילום יוסי רוט
שאנדור (מימין). שולח את המשפחה
צילום יוסי רוט
צילום יוסי רוט
מיכאלנקו (מימין) ופאצ'ה. בינתיים נשארים
צילום יוסי רוט
מומלצים