שתף קטע נבחר

טיבי דורש משר הביטחון: סייע לעצירים פלסטינים ששוחררו

במהלך הפעולה בטול כרם עצר צה"ל עשרות פלסטינים. 55 מהעצורים שוחררו בחיזמה, מצפון לירושלים ובשל העוצר אינם יכולים לחזור לבתיהם.ח"כ טיבי מבקש משר הביטחון לסייע להם

ח"כ אחמד טיבי, פנה היום (ג') לשר הביטחון בן אליעזר בבקשה לפעול להחזרתם לטול כרם של 55 פלסטינים שנעצרו בפעולות צה"ל בשבוע שעבר בעיר ובמחנה הפליטים שלה. גורמים פלסטינים סיפרו לטיבי כי צה"ל שיחרר את העצורים לאחר חקירה באזור חיזמה מצפון לירושלים וכי אין ביכולתם לשוב לבתיהם בגלל העוצר. 55 הפלסטינים שוהים כעת בבתיהם של פלסטינים באזור וטיבי כאמור, דורש את החזרתם.
בתוך כך פנה היום ח"כ עזמי בשארה לשר הביטחון בבקשה להתערב כדי לאפשר את הצטיידות בתי החולים ברמאללה בתרופות ובציוד רפואי. בשארה כתב לשר הביטחון כי "החיילים שמטילים מצור על בתי החולים בעיר מונעים העברת תרופות וציוד".
ח"כ עיסאם מח'ול דורש משר הביטחון להעביר לו את שמותיהם של מאות העצורים הפלסטינים בפעולות צה"ל האחרונות. מח'ול טוען כי הפלסטינים העצורים מוחזקים כבני ערובה והוא דרש שיתאפשר לצלב האדום ולעורכי דין לבקר אצלם ולבדוק את צרכיהם. יש לציין כי חברי הכנסת הערביים והמפלגות הערביות מגויסות בימים האחרונים לטובת הפלסטינים בשטחים וכי ביישובים הערביים החלו מבצעי סיוע הומאניטרי לפלסטינים בשטחים.
עד כה לא התקבלה תגובת דובר צה"ל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום פליקס פריש
עצירים פלשתינים
צילום פליקס פריש
מומלצים