שתף קטע נבחר

ש"ס: המחיר - ראשו של שריד

השר אלי ישי אומר: רק התפטרותו של יוסי שריד תמנע את המשבר. שרון יוועד הערב עם הרב עובדיה יוסף

בלשכת ראש הממשלה נערכת התייעצות של בכירי "ישראל אחת" כדי לקבוע כיצד להגיב לאיום שהגישה ש"ס לאהוד ברק. בישיבת שרי ש"ס הובהר הערב כי אם לא יחול שינוי דרמטי, יגישו כל שרי ש"ס מכתבי התפטרות לאהוד ברק. זאת בעקבות הכרעתה בעניין של מועצת חכמי התורה, על פרישת ש"ס מהממשלה. עדיין לא ברור אם ישיבת הממשלה תתקיים מחר או ביום ראשון.
השר אלי ישי אמר הערב בראיון ל"קול ישראל": "אם יוסי שריד יתפטר - אז ניתן יהיה למנוע את המשבר. נכון לעכשיו ההחלטה סופית, ונובעת מהיחס לילדי ישראל ומהעובדה שלא שיתפו אותנו בהחלטות המדיניות, אלא רק הודיעו לנו על ויתורים בתהליך המדיני".
מועצת החכמים התכנסה בצהרים בבית הרב עובדיה יוסף בירושלים, ושמעה דיווח על המו"מ עם ישראל אחת. בתום דיון שנמשך כשעתיים, יצא מזכיר מועצת חכמי התורה אל העיתונאים והקריא את ההודעה.
בתגובה על הודעתה של ש"ס אמר השר יוסי שריד: "אינני מרוצה מההתפתחות האחרונה. אם לא תהיה ברירה ננסה להרכיב ממשלה צרה, אבל זה לא יהיה פשוט". שר הפנים, נתן שרנסקי, אמר כי זהו הזמן המתאים להקמת ממשלת אחדות לאומית. יוזם הצעת החוק לפיזור הכנסת, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי כפי שהדברים נראים כעת, יהיו בחירות בחודש נובמבר הקרוב. "אני מברך את ש"ס על העמדה העקרונית והעקבית שהם מגלים, ולדעתי נצליח לסכם במהרה על המועד לבחירות", אמר ליברמן.
יו"ר הליכוד אריאל שרון ייפגש הערב עם הרב עובדיה יוסף כדי לתאם עמדות. לקראת הפגישה אמר שרון ל-ynet: "הליכוד מתכונן לבחירות חדשות. הודעת ש"ס היא מכה קשה לממשלה המתפוררת, ואין לי אלא לברך את הרב עובדיה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
הרב עובדיה יוסף ואלי ישי. אבן נגולה
זום 77
אי פי
אלי ישי ויוסי שריד. נפרדים?
אי פי
ארכיון ידיעות אחרונות
אהוד ברק
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים