שתף קטע נבחר

ח"כ אורלב: שרון מעניק פרס לטרור

דאגה בימין מהאפשרות שייפתח מו"מ מדיני תחת אש: "ראש הממשלה מחליק במידרון מדיני". שריד: מוטב מאוחר מאשר מאוחר מדי

תגובות מעורבות במערכת הפוליטית בעקבות המגעים האחרונים להשגת הפסקת אש עם הפלסטינים. בימין הביעו דאגה מהאפשרות שייפתח מו"מ מדיני תחת אש, ואילו בשמאל מברכים.
ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) הגדיר את מדיניות הממשלה "אבסורדית" והסביר: "לפלסטינים אין רצון אמיתי להגיע להפסקת אש, ואחת הסיבות לכך היא הלחצים המופעלים להערכתי מצד ציר מדינות הרשע שבוש כבר הגדיר: עיראק, סוריה ואיראן. הלוגיקה פשוטה: אם ארצות הברית מעוניינת בהפסקת אש כדי לשפר את יכולת הפעולה בעיראק, מכאן שהאינטרס העיראקי הוא להגביר את הלהבות באזורנו. המצב שנוצר הוא מצב אבסורדי. דווקא היום כשאנו קרובים לניצחון צבאי ובחלק מהמחנות מפסיקים להילחם בשל מחסור בנשק, דווקא עכשיו כשהם לא מסוגלים להתמודד איתנו – ישראל מוכנה לאפשר לצד הפלסטיני הפסקת אש שתאפשר מילוי מחסני התחמושת וחידוש תשתיות הטרור. המדיניות היום פשוט אבסורדית".
ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) אמר: "זו בושה וחרפה שאנחנו מבקשים הפסקת אש, כשסופסוף נכנסנו לכפרים והתחלנו לנקות ולהחרים חלק מהנשק. לעשות מהלך כזה, במקום שהפלסטינים יתחננו להפסקת אש - זהו שידור של חולשה שיזיק לנו לכל אורך הדרך. זו גם הודאה שבכוח אפשר לכופף אותנו. כעת פתוחה הדרך לפניהם לחזור לדרך הטרור כל אימת שהמשא ומתן יכשל. זה מגדיל להם את התיאבון וזה רק יעודד טרור".
גם ח"כ זבולון אורלב (המפד"ל) מתקשה להאמין בכנות המהלך המדיני הצפוי. "ראש הממשלה מחליק במידרון מדיני שבסופו מלכודת פלסטינית נוספת", אומר אורלב. "מהלכיו של ראש הממשלה מעניקים פרס לטרור, מעודדים את הטרור ומהווים עדות לכך שראש הממשלה איבד לחלוטין את דרכו המדינית והביטחונית".
יו"ר שינוי ח"כ טומי לפיד אמר כי "אני כמובן תומך במשא ומתן כי המטרה העיקרית שלנו היא לשים קץ לטרור. כל השיקולים המדיניים באים רק לאחר מכן".
יו"ר האופוזיציה ח"כ יוסי שריד אמר אמש (שבת) כי הוא שמח על המהלך שיכול להוביל לקיום פגישה משולשת בין שרון, זיני ובכירים פלסטינים. "לדעתנו הפגישה היתה יכולה להתקיים לפני הרבה זמן. מוטב מאוחר מאשר מאוחר מדי וגם עכשיו לא מאוחר מדי לעצור את השיגעון הזה", דברי שריד.
ח"כ אופיר פינס (עבודה) אמר כי "אני מקווה שהפסקת האש תיושם ותוביל לקראת מימוש הבנות טנט, לקראת הסכם מיטשל. השאלה היא כמה רצון טוב יש בשני הצדדים. אני מקווה שיווצר שיתוף פעולה בין הצדדים, כדי שנוכל להתמודד עם אלה שירצו לטרפד את הפסקת האש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים