שתף קטע נבחר

מסתמן: פלמח זאבי הולך לפוליטיקה

היום יכנס בנו של רחבעם זאבי מסיבת עיתונאים, וככל הנראה יודיע כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות "מולדת". ב-19 במאי תתכנס ועידת המפלגה וייבחר מנהיג התנועה

גורמים בימין מעריכים כי היום (יום ב') יחל פלמח זאבי, בנו של רחבעם זאבי ז"ל, בהתמודדות על ראשות תנועת "מולדת". במלון "היאט", בו נרצח אביו, יערוך היום זאבי מסיבת עיתונאים ראשונה בה יודיע, ככל הנראה, על כניסתו לחיים הפוליטיים.
זאבי, איש עסקים המתגורר בכפר תבור, הודיע באירועים שונים לאחר רצח אביו, כי הוא שוקל להיכנס לחיים הציבוריים. בנובמבר 2001 אמר בנאום פוליטי שנשא במערכת המכפלה: "מופעל עליי לחץ כבד בעניין. הלחץ הוא לא רק מצד הציבור של מולדת. אני אקבל החלטה בנושא בקרוב. יידעו נא כל היאסרים והמוחמדים שעם ישראל חי בארץ ישראל עוד לפני שבא האיסלאם לעולם ויישאר גם אחריו. אנחנו לא כובשים בארץ הזאת. היא שלנו. הקזנו עליה דם, והיא ניתנה לנו כהבטחה אלוקית".
בשבוע שעבר התבטא זאבי נגד ח"כ בני אלון וכינה את הניסיון של אלון לחזור בו מהתפטרותו מהממשלה - "בגידה". אלון, המאוים פוליטית לאחרונה מנוכחותו הגוברת של זאבי בתקשורת, ניסה להחיות את רעיון הטרנספר שהיה כל-כך מזוהה עם רחבעם זאבי ז"ל. "אלון הוא דתי, כמו מפד"לניק", אומרים גורמים ב"מולדת". "זאבי יתאים הרבה יותר בגלל היותו חילוני. חוץ מזה, הוא גם בנו של מנהיג התנועה שנרצח, וברור שזה מוסיף לו לא מעט נקודות".
ב-19 במאי תתקיים ועידת מפלגת "מולדת", וכאלפיים חברי תנועה יבחרו את מנהיג התנועה. זו גם הסיבה שזאבי ממהר לפתוח בקמפיין. יו"ר מולדת הנוכחי בני אלון יתמודד על התפקיד, ככל הנראה, מול זאבי. במפלגה אמרו היום כי "הייתה התלבטות ארוכה מצדו של זאבי. אנחנו זקוקים לכוחות טובים כמוהו".
פלמח זאבי שירת בצה"ל כמ"פ בסיירת חרוב והשתחרר בדרגת רב סרן. הוא יליד קיבוץ דגניה ב', למד בפנימייה החקלאית הכפר הירוק ובעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל-אביב. עד דצמבר האחרון היה מבעלי מפעל הטקסטיל "ניו-פל" שפעל בירדן ונסגר מטעמי חוסר כדאיות כלכלית. בתחילת השנה הקים יחד עם משקיעים נוספים מפעל בעיר שדרות, המתמחה בטיפול ובהשבחת מים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
פלמח זאבי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים