שתף קטע נבחר

שטרית: עדיפה מלחמה קצרה על המצב הנוכחי

שר המשפטים אמר כי "אם הטרור לא ייפסק, צריך לנקוט בכל צעד, כולל כניסה של צה"ל לכל הערים הפלסטיניות"

שר המשפטים, מאיר שטרית, אמר היום (ב') כי "אם הטרור לא ייפסק, מדינת ישראל צריכה לנקוט בכל צעד, כולל כניסה של צה"ל לכל מקום ולכל עיר, איסוף כלי הנשק ועקירת הטרור מהשורש".
"הגיעו מים עד נפש. עדיפה לי מלחמה של חודש ולאחריה לשבת על שיחות השלום מאשר המצב הנוכחי", אמר השר בתדריך לכתבי משפט.
לדבריו, אם יו"ר הרשות יאסר ערפאת לא יתן הוראה חד משמעית להפסיק את הטרור, לא צריך לאפשר לו לצאת לפסגה הערבית.
שטרית תקף את השמאל ואמר כי "אני לא מבין איזה אינטרס יש לאנשי השמאל לחפש חומר על קציני צה"ל ופעולותיהם ואחר כך לרצות להעמיד אותם על פשעי מלחמה לדין". לדבריו, "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו".

"הם נלחמים בנו ואחר כך תובעים אותנו"

בתחום המשפט אמר השר כי הוא רחוק מלהיות שבע רצון מאכיפת החוקים בישראל, "בכל התחומים".
הוא הודיע כי בכוונתו להציג לכנסת חוק המתייחס לאינתיפאדה הנוכחית (האירועים שלאחר 29 בספטמבר 2000), שימנע כל תביעה נגד המדינה. "זאת הרגשה מטופשת שאפשר להגיש תביעה נגד המדינה במצב של מלחמה. הם נלחמים בנו ואחר כך תובעים אותנו".
על פי הצעת החוק החדשה, בית המשפט לא ידון בתובענות אזרחיות שהוגשו נגד המדינה על ידי נתין אוייב, תושב אזור עימות, כאשר נגרם נזק במסגרת העימות או כתוצאה ממנו או נגרם נזק עקב מעשה שביצעה המדינה באזור העימות. כמו כן לא ידון בית משפט בתובענה אזרחית שהוגשה נגד המדינה על ידי תושב חוץ אם נושא התביעה הוא נזק שנגרם במסגרת העימות או כתוצאה ממנו.
מהצעת החוק עולה כי שר הביטחון ימנה ועדה אשר תחליט האם להציע לנפגעים תשלום חריג לפנים משורת הדין. סמכויות הוועדה, הרכבה וסדרי הדין, ייקבעו בהמשך.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שטרית. הגיעו מים עד נפש
צילום: שאול גולן
מומלצים