שתף קטע נבחר

חיילת נהרגה מפגיעת רוטור מסוק בראשה

רב טוראי מיכל בן רעי, מכונאית מסוקים בבסיס חיל האוויר בפלמחים, טיפלה במסוק ונפגעה מרוטור הזנב שלו. הלווייתה תתקיים מחר בעיר מגוריה - נתניה

רב טוראי מיכל בן רעי מנתניה, מכונאית מסוקים בחיל האוויר, נהרגה הבוקר (ג') מפגיעת רוטור הזנב של מסוק "קוברה" בו טיפלה, בבסיס חיל האוויר בפלמחים.
מתחקיר ראשוני עולה כי בשעות הבוקר הוציאה רב"ט בן רעי מסוק לגיחה. ככל הנראה לפני שנתנה אישור לטייסים להמריא, והמסוק עמד עדיין על הקרקע כששני הרוטרים שלו סובבים, חלפה, ככל הנראה, המכונאית מתחת לזנב המסוק - פעולה האסורה על פי הוראות הביטחון ונפגעה בראשה מרוטור הזנב.
מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ ערך הערב תחקיר ראשוני של נסיבות התאונה בה נהרגה רב"ט בן רעי ומינה ועדת חקירה בראשות קצין בדרגת סגן אלוף להמשיך ולחקור את התאונה.
אירועים מסוג זה נחשבים לנדירים ביותר בחיל האוויר, בשל ההקפדה הרבה על נוהלי הבטיחות. בשנת 2001 נרשם בחיל האוויר נתון של אפס נפגעים בתאונות אוויריות ותאונות הקשורות בכלי טיס.

מיכל שלחה מסוקים לגיחות

רב טוראי בן רעי שימשה כמדריכה במקצוע מכונאי מסוקי קוברה (ממ"ס צפע) בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה, ובין הקורסים השונים שהדריכה, נשלחה לתגבר את צוות המכונאים בטייסת "האם". בימים האחרונים עברה מיכל השתלמות מקצועית כדי להיות מוסמכת לשלח מסוקים לגיחות.
הלוויתה תתקיים מחר בשעה 11:30 בבית העלמין הצבאי, בעיר מגוריה.

שכם: חייל נפצע מפליטת כדור

חייל צה"ל נפצע בצהריים באורח בינוני בבטנו כתוצאה מפליטת כדור מנשקו האישי של חייל אחר. אחד החיילים, המשרת במשרד התיאום והקישור באזור שכם, חזר משמירה ולא פרק את נשקו. על פי התחקיר הראשוני, מאוחר יותר היפנה החייל את נשקו לחייל אחר ופלט כדור לבטנו. החייל הפצוע הועבר לבית החולים תל השומר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר חיל האוויר
חקירה נפתחה. מסוק קוברה
צילום אתר חיל האוויר
מומלצים