שתף קטע נבחר

הנהגת האינתיפאדה קוראת לפגוע במטרות אמריקניות

בהודעה נאמר כי "ארה"ב מגבה את ישראל במתקפה שלה נגד הפלסטינים ועל כן יש לפגוע במתקנים, ביעדים ובאינטרסים אמריקנים". שגרירות ארה"ב בתגובה: אנו מחוייבים לפתרון של שלום לסכסוך

ההנהגה המאוחדת של האינתיפאדה בשטחים קראה היום (א') ל"פלסטינים ולהמונים בעולם הערבי לפגוע במטרות אמריקניות בכל מקום בעולם".
בהודעה נאמר כי "ארה"ב מגבה את ישראל במתקפה שלה נגד הפלסטינים ועל כן יש לפגוע במתקנים, ביעדים ובאינטרסים אמריקנים".
לא מדובר אמנם בגוף רשמי של הרשות הפלסטינית, אולם להנהגה המאוחדת יש משקל מכריע בהחלטה אם לבצע פיגועים ועל עיתויים. בהנהגה כלולים רוב הארגונים: פתח, ג'יהאד איסלאמי, חמאס, חזית עממית, חזית דמוקרטית, המפלגה הקומוניסטית וחזית ההצלה. פארוק קדומי, יו"ר המחלקה המדינית של אש"ף, האשים היום את ארה"ב במתן אור ירוק לבצע את המתקפה של צה"ל נגד הפלסטינים.
חסן עספור, בכיר ברשות, אמר כי "זו התוצאה של הרומן בין רועה הצאן מישראל (שרון) לרועה הבקר האמריקני (בוש)". ערפאת עצמו אמר אתמול בקריאה האחרונה הפומבית שלו כי "הישראלים הורגים אותנו בנשק אמריקני".
הנשיא ג'ורג' בוש אמר אמש כי הוא מבין לחלוטין את הצורך של ישראל להגן על עצמה, ודרש מערפאת לגנות את הפיגועים בערבית.
משגרירות ארה"ב בישראל נמסר לכתבתנו דיאנה בחור בתגובה כי "לשגרירות אין מידע המאשר או מכחיש את הידיעה". בשגרירות אומרים כי "הממשל האמריקני והעם האמריקני נשארים מחויבים לפתרון צודק ולפתרון של שלום לסכסוך הישראלי-פלסטיני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
מכעיס את הפלסטינים. בוש
צילום איי פי
מומלצים