שתף קטע נבחר

עזרא: השב"כ צריך לפקח על ארגוני שמאל; שריד: להעמידו לדין

סגן השר לביטחון פנים בראיון ל"קול ישראל": "השב"כ צריך לפקוח עליהם עין מחשש שיש ביניהם אנשים שימסרו לפלסטינים מידע צבאי רגיש". זעם בשמאל בעקבות הדברים; ח"כ וילן: הוא מתיר את דמנו

סגן השר לביטחון פנים גדעון עזרא אמר ביום א' בראיון ל"קול ישראל" כי אנשי קואליציית השלום וארגוני השמאל נמצאים על סף בגידה במדינה ועל השב"כ לפקוח עליהם עין מחשש שיש ביניהם אנשים שעשויים למסור לפלסטינים מידע צבאי רגיש.
דבריו הובאו בעקבות הפגנת השמאל שהתקיימה ביום שבת מול משרד הביטחון בתל אביב בה קראו המפגינים להפסיק את פעולת צה"ל ולסגת מהשטחים.
עזרא אמר כי במצב הנוכחי "יש אנשים שהמצב יכול להעביר אותם על דעתם, ואני לא מדבר כרגע על הסרבנים אלא מעבר לסרבנים, שיכולים למסור אינפורמציה כזו או אחרת לפלסטינים אודות מעשיה וכוונותיה של ממשלת ישראל. חלק גדול מכך אנו רואים גם אצל כתבים כאלו ואחרים בעיתונות, הנמצאים לפי דעתי על הסף בין תמיכה במדינת ישראל במאבקה לבין מאבק נגד מדינת ישראל".
כשהתבקש עזרא לציין דוגמה לדבריו הוא השיב: "צריך לקרוא את עיתון 'הארץ' ואת העיתונאי גדעון לוי כדי להבין את הדברים".
הוא הוסיף כי "כאשר יהודי משתתף בהפגנה במחסום ומפעיל כוח נגד שוטר יהודי, צריך להעמידו לדין על בגידה".

השמאל: "הוא מתיר את דמנו"

דבריו של עזרא עוררו זעם גדול בשמאל. ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי "דבריו החזירו אותי אחורה לערב הארור בו נרצח אמיל גרינצוייג, שרק בגלל שחשב אחרת שילם בחייו. עזרא צריך לרדת מהבמה הפוליטית באופן מיידי בעקבות דבריו המתירים את דמם של אנשי השמאל".
ח"כ אופיר פינס (עבודה) אמר אף הוא כי דבריו של עזרא הם "מסוכנים, משולחי רסן וראויים לכל גינוי". עוד אמר פינס כי סגן השר מסית את הימין נגד השמאל וישא באחריות לכל גילוי של אלימות.
ח"כ פינס גינה את "הדברים החמורים שנאמרו אתמול בהפגנה", אך עם זאת, "במקום שעזרא ידרוש מהשב"כ לחשוף את המחתרת היהודית שרצחה בחודשים האחרונים לא מעט פלסטינים - הוא מנסה לחרחר מלחמה בין ימין ושמאל, ולהדביק תווית של בוגדים על מצחם של אנשים פטריוטיים וציוניים לא פחות ממנו".
ח"כ ענת מאור (מרצ) פנתה לנשיא מועצת העיתונות, מרדכי קרמניצר, בבקשה שיגנה במלוא החריפות את קריאתו של עזרא לסתימת פיות של העיתונאים שמבקרים את פעולות הממשלה. מאור אומרת בפנייתה כי מועצת העיתונות חייבת להגן על התקשורת בתקופת חירום כזו.
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, הצטרף לגינוי של עזרא ותבע מהיועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין על הצגת אנשי קואליציית השלום כבוגדים במדינה, בשל פעילותם נגד המלחמה בשטחים.
שריד אמר כי "עוד עזרא מזהיר מפני השמאל וסכנותיו, וכבר התעצמו כצפוי איומי הימין עלינו, וכבר תוגברה האבטחה עלינו. עזרא כבר מכין את התירוץ לכשלונו של המבצע בשטחים, ועל כן עכשיו מזדרזים להצביע על האויבים מבית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
עזרא. לפקוח עליהם עין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים