שתף קטע נבחר

מכללות: מדיניות הדראפט תיבחן מחדש

הנהלת ה-NCAA תדון בהצעה לפיה יוכל שחקן שנבחר בדראפט לשוב למכללה שלו, אם ירצה בכך. אם תתקבל ההצעה, עלול הדבר לגרום לשינוי דרמטי במהלך הדראפט

הנהלת ליגת ה-NCAA תתכנס הערב (ב') בדנבר ליומיים של דיונים, במהלכם תיבחן מחדש את מדיניותה בנושא הצגת מועמדויות של שחקנים שלא השלימו לימודיהם, לדראפט ה-NBA.
על הפרק עומדת התופעה הנפוצה בקרב שחקנים שמציגים את מועמדותם לדראפט ה-NBA לפני שסיימו ארבע שנים במוסד האקדמי אליו הם משתייכים. לפי התקנון הנוכחי, שחקנים אלו רשאים להציג מועמדותם לדראפט, לבחון את ההתעניינות בהם מצד קבוצות ה-NBA ולהחליט האם הם מעוניינים להפוך למקצוענים או לחזור לשנת לימודים נוספת, זאת כל עוד הודיעו על כך בזמן (שבוע לפני קיום הדראפט) ולא החתימו סוכן שיטפל בענייניהם מול נציגי הקבוצות.
ההנהלה תדון בהצעה מעוררת מחלוקת, על פיה יוכלו שחקנים להודיע על שובם למכללה, גם אחרי קיום הדראפט ואפילו אם נבחרו על ידי אחת מקבוצות ה-NBA. באם תתקבל הצעה זאת, עלולות להיות לה משמעויות רחבות היקף בנוגע להליך הבחירה בדראפט, שכן בפני השחקנים נפתחת אופציה נוספת שלא היתה קיימת בעבר. שחקנים שלא יהיו מעוניינים להצטרף מידית לקבוצת ה-NBA שבחרה אותם יהיו רשאים לחזור לשנה נוספת ויותר במסגרת ה-NCAA. התפתחות שכזאת תביא לחוסר ודאות בתהליכי בחירת שחקני המכללות על ידי קבוצות ה-NBA.
בנוסף לכך, תהיה להחלטה שכזאת השפעה גם על המכללות עצמן שיאלצו לשמור על תקפות המילגות של שחקן לפרקי זמן ארוכים יותר, עד לקבלת ההחלטה הסופית שלו בנוגע לעזיבה או חזרה.
ההחלטה שתתקבל בנושא ביום שלישי בלילה תבוא לאישור חבר המנהלים של ה-NCAA ב-25 באפריל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוואן ואגנר (ממפיס). יותר אפשרויות החלטה
צילום: איי פי
ג'ארד ג'פריס (אינדיאנה). הודיע שיעזוב, יוכל לחזור
צילום: איי פי
מומלצים