שתף קטע נבחר

סמ"ר גדליה הלל: התעקש להיות לוחם

נהרג בג'נין ב-9 באפריל

סמל ראשון גדליה הלל מליק בן 21 מגולני נהרג בפעולת צה"ל בג'נין.
גדליה למד בישיבה התיכונית "חיספין" וחבריו תיארו אותו כגאון מחשבים. אחיו הגדול משה מספר עליו כי "בית הספר היה קטן על גדליה", וכשהוא סיים תיכון הקים חברת מחשבים בגיל 17 והשלים בעצמו את הבגרויות. משה סיפר, כי לפני גיוסו הלך גדליה למכינה קדם צבאית במעיין ברוך בצפון ולמרות בעיה רפואית התעקש להיות לוחם בצה"ל.
גדליה נכד לבנימין וסילביה פרלסון מארה"ב ונכד לסר יוסף וללאה מליק מסקוטלנד. סבו יוסף קיבל תואר אצולה ממלכת אנגליה. דודתו של גדליה התקשרה לסבו באמריקה ואמרה לו כי גדליה לא מת בבית קפה ולא מת באשוויץ. "הוא מת תוך כדי קרב על אדמת ארץ ישראל למען עם ישראל", אמרה הדודה.
קרובי משפחתו מספרים כי "גדליה תמיד חייך. תמיד היה ראש גדול". אחיו משה מספר שהוא ראה אותו בפעם האחרונה לפני כחודש וחצי לפני שהוא נסע לארה"ב.
גדליה היה בליל הסדר בבית וביום ראשון שעבר נפגש עם המשפחה למספר שעות. בני המשפחה מספרים כי גדליה הספיק לקבל מאיתנו חיבוקים לצחוק ולהתרועע עם כל המשפחה המורחבת.
סמ"ר גדליה הלל מליק היה אמור לסיים את שירותו הצבאי בנובמבר 2002. הוא הותיר אחריו הורים: שמחה ופנינה ואחים משה, אבינועם ולאה. גדליה יובא למנוחת עולמים היום אחר הצהריים בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סמ"ר גדליה מליק. התעקש להיות לוחם
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים