שתף קטע נבחר

ביטחון זה לא רק צבא

ראש הממשלה החליט להגדיל את תקציב הביטחון בשני מיליארד ש"ח. המשטרה, מד"א וגופים אזרחיים נוספים שמתמודדים עם האינתיפאדה לא קיבלו אגורה. כנראה שמדינת ישראל עוד לא הצליחה להפנים שביטחון זה לא רק צבא

ביטחון זה לא רק צבא 

ביטחון זה לא רק צבא
12 יום בלבד לאחר שהחל מבצע חומת מגן החליט ראש הממשלה להגדיל את תקציב משרד הביטחון בשני מיליארד שקל. 12 יום שהצליחו להביא למודעות כי בשל ההסלמה החמורה בגבול הצפון ובשטחים יש להעביר תקציבים, אותם תקציבים עליהם נלחמת המשטרה במשך שנה וחצי. ההחלטה על הגדלת התקציב מעוררת את השאלה האם גורלם של אזרחי מדינת ישראל עליהם מגנה המשטרה במשך תקופה ממושכת כל כך, אינו מוגדר בממשלה כמצב המצריך הגדלת תקציב. האם גורלם של ילדי הגן שאינם זוכים למאבטחים, וגורלם של האנשים שיבקשו לרחוץ בימי הקיץ בחופי הים אינו ראוי כגורלם של האנשים המנהלים עתה את המערכה בשטחי הרשות ובגבול הצפון.

ההחלטה על הגדלת התקציב מעוררת תהיות רבות, אמנם מדובר בהחלטה שאין עליה עוררין במצב בו ההסלמה הולכת וגוברת, אך מנגד מוסיפים מחבלים מתאבדים להתפוצץ ברחבי המדינה, רשויות מבטלות את חגיגות יום העצמאות, ובמקביל מאיימות שלא לפתוח את עונת הרחצה, במד"א חוזרים ומתריעים שבלאי האמבולנסים לא יעמוד בעומס, והמערכת המשטרתית הולכת וקורסת. כנראה שמדינת ישראל עוד לא הצליחה להפנים שביטחון זה לא רק צבא.

שרון רופא

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. קצת מואחר מדי
צילום: איי פי
מומלצים