שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רובינשטיין: ערפאת פושע מלחמה
  היועץ המשפטי בהתקפה חריפה על יו"ר הרשות: "הוא שלח אנשים לטבוח באזרחים". גינוי גם לפעילי שמאל "שמבינים קולות בעולם הנשענים על עלילות הפלסטינים"

  היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, קובע: "יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת הוא פושע מלחמה". רובינשטיין אמר כי ערפאת "שלח אנשים לטבוח באזרחים במדינת ישראל, בלי רחם, בקור מקפיא וחשוב לאמר את הדברים בקול צלול".
  רובינשטיין אמר את הדברים שלשום (ב') במהלך הרצאה שנשא לזכרו של עו"ד יעקב פוטשבוצקי ז"ל, באוניברסיטת בר אילן. הוא התייחס למתרחש בשטחים ואמר כי "לחימה זו נכפתה על מדינת ישראל. אנחנו לא פתחנו במלחמה אלא פעלנו להגנה עצמית, נגד מלחמת הטרור שפתחו בה הפלסטינים".
  לדברי רובינשטיין, אין כל הצדקה לתגובה הפלסטינית האלימה לכשלון המו"מ בקמפ דיוויד ובטאבה. לטענתו, גם אם סברו הפלסטינים שאין די בהצעות, הם היו צריכים, לפי התחייבותם המדינית והמשפטית, להמשיך במשא ומתן.
  "הסימטריה שבאמירה טרור מול כיבוש היא עוול", אומר היועץ. הוא הוסיף כי הנופלים באינתיפאדה, אזרחים וחיילים בישראל וגם החללים הפלסטינים, נהרגו באשמתו של ערפאת. "יש פושע מלחמה במצב הטרגי שאליו נקלענו ושמו ערפאת שדם נקיים בראשו. הוא חתום אישית על מסמכים למימון טרור", קבע היועץ.

  "צה"ל מוסרי ואנושי"

  רובינשטיין התייחס גם לפעילות צה"ל ואמר כי "בידינו להביט בעיני כל אדם כל מדינה בעולם, ולומר כי צה"ל הוא צבא מוסרי אנושי, ולחימת המדינה אינה כלחימת אויביה... חשוב מאוד להדגיש זאת בימים אלה, כשבישראל מוטחות למשל עלילות בדבר טבח אזרחים. צה"ל יכול היה לעשות מה שעשו צבאות רבים, כולל בתקופות האחרונות, קרי הפצצות מן האוויר על אזרחים. ישראל משלמת בדם על שנמנעה מלעשות זאת. האומרים זאת מעלילים עלילות דם כמיטב המסורת".
  היועץ התייחס במיוחד לקולות הנשמעים בישראל בנושא: "עלי לאמר ולהדגיש במיוחד נגד קולות חסרי אחריות באופן מדהים, הנשמעים בציבור הישראלי, ומבינים קולות בעולם הנשענים גם על העלילות הללו מכיוון הפלסטינים. שקרים מפי ערפאת כבר שמענו לא אחת כולל הסיפורים על מאסרים שלא היו ולא נבראו, כולל הכחשת קארין A והטמנת נשק במסגדים". היועץ הוסיף כי "צה"ל ומדינת ישראל אינם פושעי מלחמה ומעטים הצבאות שהיו נוהגים כצה"ל כאשר הנחיות ונהלים הומניטריים הם חלק מהאתוס שלו. אינני מבין גורמים ישראליים שבקלות לשון מתגלגלת מטיחים אשמות, ללא שבדקו, ללא שחשבו. ובאשר ללחימה בכלל מה היתה הברירה, החלופה לשיטתם, שהיתה בידי המדינה להגנתה העצמית להגנת תושביה?".
  רובינשטיין מתח ביקורת חריפה על האגודה לזכויות האזרח ואמר: "נטענו נגד צה"ל המהלך הלחימה הנוכחית טענות בענייני הריסת בתים, גירוש, גופות, מזון ופינוי פצועים והאגודה לזכויות האזרח, גוף ישראלי – אוי לאותה בושה – קראה למבצע באופן מחפיר 'מבצע חיסול זכויות האדם'". היועץ המשפטי הוסיף כי הרשות הפלסטינית מעולם לא קיימה את ההסדרים המשפטיים שבהסכמים איתה. "והיתה לג'ונגל משפטי ללא דין וללא דיין , לא רק בהקשר של הסגרת טרוריסטים רוצחים אלא גם בהקשרים משפטיים רגילים כמו עבריינות פלילית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  תקף את ערפאת. רובינשטיין
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים