שתף קטע נבחר

הבריון של הכיתה עובר לצ'ט

מחקר חדש מראה כי אחד מכל ארבעה ילדים בבריטניה נפל קורבן להטרדה של ילדים אחרים באינטרנט

בעבר, חששו הילדים הבלתי פופולריים בבית הספר מפני הצלצול הגואל, שמא הבריון של הכיתה יבוא לסגור איתם חשבון. כיום, הבריונים האלה מעתיקים את שיטות ההצקה שלהם ממגרשי המשחקים בשכונה ובבתי הספר לטלפון הסלולרי והאינטרנט, כך מזהיר ארגון בריטי למען הילדים.
אחד מכל ארבעה ילדים בבריטניה נופל קורבן להצקות או איומים של בני גילם במחשב האישי או בטלפון הסלולרי, על פי מחקר שפורסם השבוע על ידי ארגון בריטי שפועל למען ילדים. המחקר, שהוזמן על ידי ארגון הילדים הבריטי NCH, נערך בחודש מרץ והקיף 856 ילדים, ילדות, נערים ונערות בגילאים 11 עד 19.
טלפונים סלולריים הם אמצעי התקשורת הנפוץ ביותר שמשמש להצקות, על פי המחקר. 16 אחוז מהנשאלים מסרו כי קיבלו מסרים מטרידים או מציקים בהודעות SMS, שבעה אחוז אמרו כי הוטרדו בחדרי צ'ט באינטרנט וארבעה אחוז מסרו כי הוטרדו בדואר האלקטרוני.
ארגון NCH מודאג מכך שילדים שסובלים מהטרדות מעדיפים לסבול בשקט ולא לספר על כך לאיש. לחילופין, ילדים שמוטרדים פונים לילדים אחרים בבקשת עזרה, אך אלה אינם יודעים כיצד לטפל בבעיה ביעילות. 29 אחוז מהנשאלים מסרו, כי לא דיווחו על האיומים לאיש, 69 אחוז דיווחו על כך, 42 אחוז מהם סיפרו לחבר ו-32 אחוז סיפרו על כך להורה.

קוראים להגברת המודעות

בעקבות פרסום תוצאות המחקר, ארגון NCH קורא להגברת המודעות לתופעה בקרב הורים ומורים ולפעולות חינוכיות כדי למנוע פגיעה בילדים חלשים באמצעות הטכנולוגיה. "הצקה מקוונת היא רעה מודרנית שיש לטפל בה", מוסר ג'ון קאר, מנהל יחידת ילדים וטכנולוגיה ב-NCH בהודעה לעיתונות שפירסם הארגון. "אם ברצוננו שהילדים שלנו ירוויחו מהדברים הטובים שיש לטכנולוגיה להציע, עלינו להגן עליהם מפני הסיכונים שהיא מציבה".
"ההבדל המהותי בין הטרדה מחוץ לאינטרנט לבין הטרדה באמצעים טכנולוגיים היא שבעבר ילדים שסבלו מהצקות יכלו למצוא מפלט בביתם", מסר קאר, "אך אם הם סובלים מהטרדות בטלפון הסלולרי או באינטרנט, ההצקה תמיד נוכחת בחייהם. זו תופעה חדשה ומסוכנת. היא עלולה למרר חיים ולהוביל להתאבדויות. ככל שיותר ילדים ידעו על התופעה הזו ונזקיה, כך יקל עליהם להתמודד עמה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים