שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שבוע הספר עובר דירה

  בהתאחדות הספרים מבטיחים ששבוע הספר, שעתיד להתקיים ב-5 ביוני, לא יתבטל בעקבות האירועים. במקומות בהם לא ניתן יהיה לאבטח כמו שצריך "נבחן אלטרנטיבות אחרות". נבדקת אפשרות לעבור מכיכר רבין לגני התערוכה

  בעקבות המצב הביטחוני והודעות על ביטול מופעים יזומים בחוצות הערים, כמו במקרה יום העצמאות ה-54 למדינת ישראל, החלו לעלות שאלות בדבר קיום אירועי שבוע הספר המסורתיים, שנערכים מדי שנה בחודש יוני. בשנה שעברה נרשמה ירידה ניכרת במספר המבקרים בשווקים הפתוחים ברחבי הארץ. השנה ממהרים בהתאחדות הוצאות הספרים בישראל להקדים תרופה למכה.
  מנכ"ל ההתאחדות, אמנון בן-שמואל, מפריך את השמועות לפיהן יבוטלו באופן גורף האירועים בכיכרות הערים. בראיון ל-ynet אומר בן-שמואל: "זה נכון שאנחנו מעונינים לשים דגש גם על חנויות הספרים, אבל בשום אופן איננו מבטלים את שבוע הספר במתכונתו הרגילה". עם זאת לא מסתיר בן-שמואל את תשומת הלב המיוחדת שתינתן השנה להסדרי האבטחה. "שבוע הספר יתקיים בכיכרות, היכן שנוכל לאבטח את האירועים, את הקהל ואת העובדים. במקומות בהם לא נוכל לאבטח, או דרישות האבטחה המוצדקות יהיו בעלויות כספיות גבוהות מדי ולא נוכל לעמוד בהן, נבחן אלטרנטיבות אחרות לאופן קיום האירועים".
  השנה ייפתח שבוע הספר ב-5 ביוני ויינעל ב-15 בחודש. לדברי מנכ"ל התאחדות הוצאות הספרים בעקבות המצב הביטחוני הבעייתי שוקלים בהתאחדות שינויים "קוסמטיים", דוגמת בחינת אפשרות להעברת היריד מכיכר רבין בתל-אביב למרכז הירידים בגני התערוכה. "המקום סגור ובעל אפשרויות אבטחה גבוהות", אומר בן-שמואל, ומבטיח כניסה חופשית ללא תשלום לציבור המבקרים. בחיפה, שם מתקיים היריד מדי שנה ברחבת היכל הספורט ברוממה, יעברו האירועים ככל הנראה לתוך היכל הספורט, מקום סגור ומאובטח, ובבאר-שבע יגודר אזור מרכז "ביג", שם מתקיים היריד בדרך כלל. בעיר ירושלים, נכון לרגע זה, יתקיים היריד בכיכר ספרא ליד עיריית ירושלים, למרות שההתאחדות בודקת חלופות למיקום היריד. "זה נכון שספרא נמצאת במיקום רגיש, אבל באופן יחסי קל לאבטח אותה מכיוון שהוא סגור באופן טבעי", אומר בן-שמואל.
  בנוסף לשינויים אסטרטגיים יתווספו לאירועים גם שינויים תוכניים, שיתנו לשבוע הספר אווירה של "הפנינג". "אנחנו מתכננים לצד דוכני ספרים לקיים סדנאות יצירה, מפגשים של שעת סיפור, רחבת דפדוף וקריאה וסיורים ספרותיים שייערכו בתל-אביב, באר-שבע וירושלים. במקביל יתקיימו מפגשים עם סופרים בבתי-קפה בערים השונות".
  בשנה שעברה נדחתה פתיחתו של שבוע הספר ביומיים בעקבות הפיגוע הקשה בדופלינריום. היריד ציין בשנה שעברה 40 שנה לקיומו, והתקיים ב-52 מוקדים שונים: 12 בערים הגדולות ועוד ארבעים בישובים קטנים ברחבי הארץ.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שבוע הספר בשנה שעברה. ירידה במבקרים
  לאתר ההטבות
  מומלצים