שתף קטע נבחר

חוף הריוויירה בבת ים ייסגר

בעקבות כוונת העירייה לקצץ בהוצאות הוחלט לסגור חופי רחצה; בלחץ מצד חלק מהבכירים, התפשרה העירייה על כוונתה המקורית לסגור שני חופים; עלות החיסכון המשוערת: חצי מיליון שקל בשנה

עיריית בת ים החליטה סופית: אחד מששת חופי הרחצה לא ייפתח למרות פתיחתה הרשמית של עונת הרחצה, זאת בשל אילוצים תקציביים. כמה שבועות לאחר שנחשפה ב"חולון בת-ים" כוונת העירייה לסגור שניים מששת חופי הרחצה בעיר, במסגרת ניסיון לחסוך במיליון שקל מדי שנה, החליט צוות בכיר ומצומצם בעירייה, בראשות מנכ"ל העירייה, צבי שילר, לסגור את חוף "ריוויירה".
בתום דיון ממושך ומורט עצבים, שבו נטלו חלק גם מחזיקת תיק חוף הים וחברת המועצה גילה חבתון, מנהל אגף חזות העיר צבי כץ, גזבר העירייה שלמה רייך, ומנהל מחלקת הביטחון ציון מרציאנו, הוחלט לסגת מההצעה הראשונה בדבר סגירת שני חופים והתקבלה פשרה, כאמור, על סגירת חוף אחד בלבד.
עם קבלת החלטה זו, הפעילה חבתון, המתנגדת הראשית לצעד דרסטי זה, לחצים על ראש העירייה, יהושע שגיא, בניסיון לשנות את רוע הגזירה. בסופו של דבר, מייד בתום חופשת פסח, נתן שגיא את תשובתו הסופית, בהתאם לה לראשונה בתולדות העיר לא ייפתח חוף הרחצה.
"במקום לבכות על כך שהחוף הסגור הזה יחסוך חצי מיליון שקל, היו צריכים לחשוב על חיסכון כאשר הזמינו הנה בפורים מסוק שזרק לילדי היער שלג והביאו הנה את דץ ודצה ששרו שני שירים והלכו הביתה", הטיחה חבתון המקבלי ההחלטות בעירייה. עוד התריעה חבתון: "בחוף הרחצה הסגור הזה עלולים להתרחץ ללא השגחת מציל וחלילה לנו מלגרום למקרה טביעה אחד אפילו".
על הסגירה וטענות חבתון אמר שילר: "אין לנו הרבה ברירות, התפשרנו על סגירת חוף אחד וזה יביא לחיסכון של חצי מיליון שקל בשנה".
בתוך כך נודע, כי מפקד משטרת מרחב איילון, נצ"מ אהרון אקסול, הורה לעיריית בת ים על חובתה לבצע שידרוג משמעותי של מערך האבטחה בחופי הרחצה. במסגרת דרישות אלו, כך נודע, תצטרך העירייה להעמיד לפחות מאבטח ובודק ביטחוני אחד בכל אחד מחמשת חופי הרחצה שיעמדו לרשות הציבור, ולא מאבטח אחד לאורך רצועת החוף כפי שהיה בשנים האחרונות.
ועוד בנושא חופי הרחצה בעיר: עיריית בת ים דיווחה לקצינת המחוז במשרד הפנים כי לקראת פתיחת עונת הרחצה יוחלט על ביטול כמה מקלחות בחוף הים.
בעקבות דרישת קצינת המחוז במשרד הפנים, שלומית אלון, מראש העירייה, יהושע שגיא, לקבל דיווח מעודכן על צעדי העירייה בתחום חיסכון במים בעקבות חוזר המנכ"ל המיוחד בנושא, נשלח מכתב מיוחד לאלון בו דיווח מפורט אודות הצעדים שננקטו בתחום. אחד הצעדים המשמעותיים, כך מגלה המכתב ששלח ראש המטה העירוני לחסכון במים בעירייה, יצחק גבע, יבוא לידי ביטוי בסגירתן הצפויה של כמה מקלחות בחוף הים. במכתב צויין כי באחרונה הרכיבה העירייה 11 מערכות השקייה ממוחשבות בגנים ציבוריים. כמו כן, הוקם מטה עירוני מיוחד לריכוז וטיפול בנושא, ואף נבדקו הוצאות המים של כל המוסדות הציבוריים בעיר, כולל אלו של בתי הספר, המתנ"סים וגני הילדים. גבע אף דיווח על כוונת העירייה ךהוציא כבר בימים הקרובים עלון הסברה מיוחד בנושא, בעברית וברוסית

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף הריווירה לא יועמד לרשות הציבור
מומלצים