שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: להקים גדר הפרדה

"התנועה להפרדה" עתרה היום לבג"ץ בטענה שהעדר גדר ביטחון בין ישראל לשטחים מסכן חיים ולכן מנוגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו

יו"ר "התנועה להפרדה", דרור הלוי, עתר היום (ד') לבג"ץ נגד ראש הממשלה אריאל שרון, שרים ובעלי תפקידים במערכת הביטחון, בדרישה שיורו על תחילת הקמת גדר ביטחון בין ישראל לשטחים.
הלוי טוען בעתירה שהסיכון לחיי אדם בהיעדר גדר פוגע בזכות להגנה על החיים, זכות יסוד המעוגנת בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.
"ביום ה-2.4.02 נורה מחבל, שעל גופו חגורת נפץ, לאחר שעזב את העיר קלקיליה והתחיל לצעוד לכיוון ישראל דרך השדות הפתוחים. ראשי מערכת הביטחון מודים, כי מחבל זה הוא רק סנונית המבשרת את הבאות וכי צפויה התגברות פיגועי הטרור. כמו כן הם מודיעים כי כוחות צה"ל הסדירים וכוחות המילואים - אין די בהם די" כותב הלוי ומוסיף שבכל מקום בו נדרשו כוחות הביטחון לעצור חדירת מפגעים, הם בחרו בפתרון של גדר ביטחון. כך למשל ברצועת עזה ולאורך גבול הצפון.
עוד מציין הלוי שהמצב השורר בקו התפר גובל באבסורד. "למרות המילה 'קו התפר', אין במקום דבר, רק שדות פרוצים למלוא רוחב העין. מדי יום עוברים בהם פלסטינים בדרכם לתוך ישראל, מי ברגל מי ברכב, רובם מחפשי עבודה, חלקם - תאבי דם", הוא כותב.
הלוי מוסיף שהעדר הגדר מעידה על שיקול דעת פגום של ראשי מערכת הביטחון ועל התעלמות מחוות דעתם של הגורמים המקצועיים. "מחדל זה תוצאתו, למצער אובדן חיי אדם, פגיעה פיזית באלפי אזרחים ישראלים ופגיעה עקיפה בכל תושבי ישראל ובמרקם חייהם התקין" הוא כותב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים