שתף קטע נבחר

היום בממשלה: קרב על תוכנית הקיצוצים

סיעות רבות מאייימות להתנגד לתוכנית. שרון ושלום במסע לחצים של הרגע האחרון

הממשלה תדון היום (א') בבוקר בתוכנית הכלכלית של משרד האוצר. שר האוצר סילבן שלום וראש הממשלה אריאל שרון ממשיכים במסע לחצים על השרים במטרה למנוע מפלה בהצבעה.
שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה בנימין בן אליעזר אמר כי שרי המפלגה צפויים להתנגד. זאת לאור דרישתם לבצע שינויים והתאמות בתוכנית. העבודה דורשת ביטול או קיצוץ משמעותי בהטבות הייחודיות הניתנות להתנחלויות, וכן ביטול החוקים הפרטיים – חוק משפחות ברוכות ילדים וחוק הנגב.
יו"ר מפלגת העבודה הוסיף ואמר כי אם תוטל תוספת של אחוז במע"מ, "שהוא מס על קנייה וצריכה, הרי שבו בזמן יש להעניק הקלות במס הכנסה או במיסוי ישיר אחר, למעמד הביניים הנושא בעיקר בנטל המדינה ולשכבות החלשות שהן הנפגעות העיקריים מהעלאת המע"מ".
בן אליעזר הבהיר כי אם לא יימצאו פתרונות ברוח הצעת מפלגת העבודה, שרי העבודה יצביעו נגד התוכנית.
אפי אושעיה, יו"ר סיעת העבודה, אמר כי "יש צורך בתוכנית כלכלית אך לא בתוכנית שמציג שר האוצר. לא נסכים לתת הטבות לחרדים או למתנחלים אשר נהנים על חשבון שכבות הביניים שמשלמות מיסים ומקיימות את כל החובות כמו גם השערות בצבא", אמר.
גם שרי ש"ס צפויים להתנגד לתוכנית. יו"ר המפלגה אלי ישי אף מתאם עמדות בעניין עם יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ, שמוביל את המהלכים נגד התוכנית.
לדברי פרץ, צפוי רוב בממשלה נגד התוכנית הכלכלית. מקורביו אמרו כי הוא סיכם גם עם המפד"ל וגשר כי מפלגותיהם יתנגדו לתוכנית. גם ישראל בעליה עשויה להתנגד. המרכז תתמוך ככל הנראה.
"שר האוצר לא קיבל מהעם מנדט להפוך לדיקטטור. אנחנו רוצים להכניס נורמה חדשה בישראל שבמאבק על הפרנסה אין פוליטיקה", אמר פרץ בכנס בסוף השבוע.
בסביבתו של פרץ אומרים כי התחושה היא שהמשק הולך לקראת משבר וכי צפוי גל של שביתות במהלך השבוע הבא. במשרד האוצר אומרים כי להערכתם פרץ יסרב להתפשר וטוענים כי הוא מעוניין להכניס את המשק לשביתות בשל העובדה כי הבחירות להסתדרות מתקיימות בקרוב.


בכתיבת הידיעה השתתפו עידן גרינבאום ואבישי בן חיים

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
מתנגד. בן אליעזר
צילום איי פי
מומלצים