שתף קטע נבחר

"ה-IRA לימד את הפלסטינים להכין מטענים"

כך אומר מומחה לפירוק פצצות מהצלב האדום. הוא ציין שמטעני הצינור שמצא בג'נין הם "העתקים מדויקים של מטענים שמצאתי בצפון אירלנד"

אנשי ארגון ה-IRA, לימדו מחבלים פלסטיניים כיצד לייצר מטעני חבלה - כך דיווח הבוקר (א') הטלגרף הבריטי. פול קולינסון, מומחה לפירוק פצצות בצלב האדום, אמר כי החומרים המשמשים להכנת מטעני חבלה שנמצאו בשטחים, זהים למטענים שהורכבו בצפון אירלנד. קולינסון סיפר כי איתר יותר מ- 200 מטעני חבלה במחנה הפליטים בג'נין, לאחר פעולת צה"ל באזור. לדבריו, הוא משוכנע שהפצצות סופקו על ידי ה-IRA, או שיוצרו בהשגחתם: "כשראיתי את המטענים, זה הזכיר לי את צפון אירלנד. מטעני הצינור שמצאתי בג'נין הם העתקים מדויקים של מטענים שמצאתי בצפון אירלנד".
פול קולינסון ציין כי גם אופן השימוש במטעני החבלה במהלך הקרבות בג'נין מזכיר את השימוש שעשו אנשי ה-IRA במטענים נגד חיילים בריטיים: "המטענים הונחו בסמטאות ובבתים. הפלסטינים ניסו לגרור את החיילים לתוך אותן סמטאות ואז להפעיל אותם באמצעות חוט. ראיתי אופן שימוש דומה על ידי ה-IRA בארמה, לונדונדרי ובלפסט".
קולינסון אמר כי ראה מטענים בעבודתו באפגניסטן, מצרים, קולומביה ובמדינות נוספות, אך לא נתקל בהעתקים של מטעני ה-IRA בשום מקום מלבד ג'נין.
ה-IRA ניהל קשרים עם החזית העממית לשחרור פלסטין בשנות ה- 70'. וה- 80'.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים