שתף קטע נבחר

ח"כ בוים ניסה להפוך שולחן בדיון על הסרת חסינות טיבי

בדיון סוער בוועדת הכנסת על הצעה להסיר את חסינותו של טיבי בעקבות הפעלת אלימות נגד חיילים בראמאללה, הרים בוים את השולחן. "רק רציתי לדבר", הוא הסביר

דיון בוועדת הכנסת הבוקר (ג') בתקרית אלימה הוביל לתקרית אלימה נוספת. בדיון שהתקיים בהצעה להסיר את חסינותו של ח"כ אחמד טיבי על ניסיון להיכנס ללשכתו של ערפאת ברמאללה תוך שימוש באלימות - התגלתה מחלוקת קשה בין חברי הכנסת מיכאל איתן וזאב בוים (ליכוד) לחברי הכנסת הערבים. במהלך הדיון טענו איתן ובוים שוב ושוב כי לא מאפשרים להם לדבר.
"לא נתנו לנו לדבר", אומר בוים, "ביקשתי פעם, ועוד פעם, ועוד פעם, אבל חברי הכנסת הערבים התלהמו וצעקו. פניתי ליו"ר הוועדה יוסי כץ בבקשה שינהל את הישיבה, ומשזה לא הסתייע, אחזתי בשולחן והרמתי אותו. הרגל של השולחן התעקמה", מודה בוים, שעזב מיד לאחר מכן את הישיבה. אגב, כוס השתייה שהיתה על השולחן הרטיבה את בגדיו של ח"כ טאלב א-סנא.
ח"כ אליעזר כהן (האיחוד הלאומי) אמר בעת הדיון, "למה נותנים פתחון פה לפלסטינים האלה?". ח"כ איתן אמר כי: "מי שפוגע בחיילי צה"ל בעת מלחמה - בוגד במדינה".
בעקבות דברים אלה שאל א-סנא: "מה זה פה, בית דין שדה?" ח"כ זהבה גלאון שאלה: "חברים, האם אנחנו מקיימים פה דיון על בגידה?"
הדיון בהסרת חסינותו של טיבי הסתיים ללא החלטה. הוועדה קבעה כי יתקיים דיון נוסף בנושא, בליווי צילומים של האירוע ברמאללה, במטרה לקבוע האם אכן השתמש טיבי באלימות.
בעקבות פיצוץ הדיון, סיעת חד"ש מזהירה מפני מה שהיא מכנה: "הבריונות המשתוללת של ח"כים מהימין ונסיונותיהם גם באמצעות חקיקה וגם באמצעים פיזיים לשלול את זכותם של הח"כים הערבים להביע את דעתם ולהשתיקם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים