שתף קטע נבחר

רכלבסקי: מערכת השכר בבנק ישראל חורגת מהנורמה

"קיימת קבוצה של יותר מ- 120 עובדים בכירים בבנק ישראל הנהנים מתוספות שכר שונות ומשונות ושכרם מגיע לכ-50 אלף שקל בחודש, אפילו יותר מהנגיד"

הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, יצא היום (ג') בחריפות רבה נגד השכר והתנאים הנלווים שדאגה לסדר לעצמה קבוצת עובדים בכירים בבנק ישראל. לדבריו, מערכת השכר בבנק ישראל חורגת מהנורמה המקובלת בשירות המדינה.
בראיון ב"קול ישראל", אמר רכלבסקי כי בבנק ישראל קיימת קבוצה של יותר מ- 120 עובדים בכירים הנהנים מתוספות שכר שונות ומשונות, כגון שעות נוספות גלובליות, תוספות מקצועיות כאלה ואחרות, החזר הוצאות אש"ל ותשלום עבור עיתונים. חלק מתוספות אלה אף נכנס לבסיס החישוב לצורכי הפנסיה.
כתוצאה מכך, אמר הממונה על השכר, מגיעים עובדים אלה לרמות שכר העולות על שכרו של נגיד בנק ישראל. "ישנם בכירים בבנק ישראל", אמר רכלבסקי, "ששכרם מסתכם ב- 45 אלף ו- 50 אלף שקל לחודש". זאת בשעה ששכרו החודשי ברוטו של הנגיד, הצמוד לשכר השרים, מסתכם בקצת יותר מ- 33 אלף שקל לחודש.
בהמשך דבריו, אישר רכלבסקי את הידיעה שפורסמה ב- Ynet לפני מספר שבועות, על העברת הטיפול בחריגות השכר של הבכירים בבנק ישראל לפרקליטות המדינה. לדבריו, אגף השכר באוצר ממתין עתה לחוות דעת של הפרקליטות בעניין סמכויות ויכולות האגף לבצע מהלך יותר מעמיק בנושא זה.
הממונה על השכר גילה כי ב- 3 השנים האחרונות הוא קיבל החלטות מעין שיפוטיות להפחתת שכר ותשלום גמלאות לכ- 500 עובדים בכירים במגזר הציבורי. לדבריו, מנהל עתה אגף השכר דיונים דומים בעניינם של כמה מאות עובדים בכירים נוספים.
ב-ynet פורסם הבוקר, כי ההיענות לקריאת שר האוצר מראשית השנה לבכירים בשירות הציבורי להסכים מרצון להקפאת שכרם, כמעט שלא נענתה. בבנק ישראל איש לא הסכים לעשות כן (ראה ידיעה נפרדת, מימין ב"כתבות נוספות").

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
רכלבסקי. התקפה חריפה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים