שתף קטע נבחר

ההתאחדות החליטה: המשחקים בשבת ייערכו כרגיל

בניגוד להערכה מוקדמת של גברי לוי ולהמלצתו של היועץ המשפטי של ההתאחדות, החליטו חברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל כי הליגות השונות לא יוקפאו וכי בשבת הקרובה ייערכו המשחקים כמתוכנן. עם זאת, הדגישו בהתאחדות כי אם יהיו מעצרים של שופטים נוספים, יידון עניין ההקפאה מחדש

בישיבה מיוחדת שכינסה ההתאחדות לכדורגל אמש (ג') בעקבות מעצרי השופטים ופרשת הטיית המשחקים, הוחלט ברוב קולות כי הליגות השונות - לרבות ליגת העל והלאומית - לא יוקפאו לפי שעה וכי המשחקים בשבת הקרובה ייערכו כמתוכנן. את המהלך למניעת עצירת הליגות, למרות חשיפת הפרשה לפני יומיים, הובילו ראשי הקבוצות הגדולות והוא התקבל ברוב מוחלט. עם זאת, בהתאחדות הדגישו כי אם ביממה הקרובה יבוצעו מעצרים של שופטים נוספים תכונס ישיבה נוספת כדי לדון מחדש בעניין קיום המשחקים.
יושב ראש ההתאחדות, גברי לוי: "העלינו מספר הצעות, ביניהן להקפיא את הליגה והצעה נגדית להמשיך בה כרגיל. איגוד השופטים, אשר בסמכותו גם להחליט להביא שופטים מחו"ל, הצהיר כי שופטי ליגת העל יכולים להעביר את המשחקים בשבת. על סמך דברים אלו ובהתאם להחלטה שהתקבלה פה אחד על ידי הנהלת ההתאחדות יתקיימו המשחקים בליגות השונות כסדרם, זאת בהתאם להתפתחויות שיקרו בימים הקרובים".
כאשר נשאל לוי מה יעשה במידה וייעצר שופט בכיר נוסף ענה: "במקרה כזה נצטרך להתכנס שנית ולהחליט על המשך הפעילות והמשחקים".
יו"ר איגוד השופטים, אריה זייף: "המציאות טפחה על פני אתמול בבוקר. הצהרתי בעבר כי אף שופט בליגת העל לא מעורב בהימורים לא חוקיים, והתברר לי כי לפחות נגד אחד מהם יש חשדות. אני מקווה שהמשטרה תפעל במהירות על מנת למגר את התופעה".
היועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי, אשר המליץ בפני הנוכחים בישיבה על הקפאת הליגות, אמר בעקבות ההחלטה: "שופט שמהמהר הוא כמו 'רוצח סדרתי' - אתה אף פעם לא יודע איפה הוא פוגע. שקלנו לעצור את הליגות, אבל בסופו של דבר החליטה ההנהלה כי רק במידה שיהיו הוכחות כי קבוצות ירדו ליגה, עלו ליגה או זכו באליפות בגלל הטיית משחקים - רק אז תצא ההקפאה לפועל".

לוי לפני הישיבה: "אמליץ שלא לקיים משחקים בשבת"

בניגוד להחלטת ההתאחדות, אמר אתמול מוקדם יותר במהלך הערב היו"ר גברי לוי, בראיון לתכנית "בן ורוזן" בערוץ 10, כי ימליץ על כך שמשחקי הליגות השונות לא יתקיימו בשבת הקרובה. "אם אני שומע שנעצרו שופטים - אחד מהם שפט בלאומית ובצהריים עוצרים גם את יוחנן צ'יבוטרו - יש לי יסוד לחשוב שעלולים מחר או מחרתיים לעצור עוד שניים-שלושה שופטים בכירים, כולל מליגת העל, אז איך אני יכול לעשות משחקים בשבת?".
"תמיד הייתי נגד הפסקת הליגה", הוסיף לוי, "גם בתקופות קשות ובתקופות של מלחמה, אבל פה צריך כנראה איזה זעזוע חזק". לשאלה אם הוא מרגיש אחראי למה שקרה והאם הוא שוקל להתפטר אמר יו"ר ההתאחדות: "ואם יבוא מישהו אחר? אז לא יהיו גנבים? אני את העבודה שלי עושה. אל תשימו אותי על ספסל הנאשמים. אני לא מרגיש אשם. אני לא צריך להתפטר ואני לא אתפטר".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:רונן לידור
לוי. המליץ להקפיא - אך המשחקים ייערכו כמתוכנן
צילום:רונן לידור
מומלצים