שתף קטע נבחר

בן אליעזר: כל האופציות בעזה פתוחות

רוב אנשי המילואים שגוייסו בצו שמונה ממשיכים להתאמן לפעולה עתידית. בסוף השבוע החליט הדרג המדיני לדחות את הפעולה שתיכנן צה"ל. גורמים ביטחוניים: הפעולה בוטלה בשל ההדלפות על מהותה

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר הבוקר (א') בישיבת הממשלה כי ישראל "משאירה את כל האופציות פתוחות" בעניין הפעולה ברצועת עזה. גורמים ביטחוניים אומרים כי רוב אנשי המילואים שגוייסו בצו שמונה לא שוחררו, והם ממשיכים להתאמן לקראת הפעולה.
בן אליעזר תקף בישיבה את ההדלפות על הפעולה הצבאית שתוכננה, ואמר כי "מאז ישיבת הקבינט החל דיון תקשורתי אודות התכנונים המבצעיים של צה"ל, בו לקחו חלק חברי קבינט וקציני צבא. זה היה מיותר ומזיק, וסיכן חיי אדם".
שר הביטחון אמר כי "מאז יצא צה"ל מן הערים הפלסטיניות, נעצרו ביהודה ושומרון עוד 15 "מתאבדים פוטנציאליים", שהיו בשלבי הכנת פיגועים. מרבית המעצרים היו במהלך פעולה יזומה, שבוצעה במטרה "לתחזק את הישגי מבצע 'חומת מגן'".
בסוף השבוע החליט הדרג המדיני לדחות את הפעולה הצבאית ברצועה. מקורות ביטחוניים ציינו שבעקבות ההדלפות בנוגע לאופי הפעולה ומועדה, נמלטו מרבית המבוקשים, ואין טעם לקיים אותה בעיתוי הנוכחי.
גורמים בלשכת ראש הממשלה האשימו שהדחייה נבעה מ"פטפטת מיותרת של קציני צה"ל שחשפו פרטים על המבצע ואיפשרו למבוקשים למצוא מקומות מסתור מבעוד מועד".

חלק מהמילואמיניקים שגוייסו - שוחררו

מרביתם של כמה מאלפי חיילי המילואים שגוייסו שבו במוצאי שבת לבסיס האימונים ליחידות שדה בצאלים, להמשך האימונים. מיעוטם של החיילים, בעיקר מיחידות ומתפקידי המעטפת, שוחררו מהשירות.
הכוחות העיקריים ימשיכו להתאמן היום וככל הנראה יישארו בשירות עד להחלטה הסופית של שרון ובן אליעזר באשר למבצע. אם בכל זאת יוחלט להוציא לפועל חלקים מן המבצע המתוכנן, הזמן בין ההחלטה על כך לבין הביצוע בפועל יהיה קצר בשל הימצאות כל הכוחות בגזרות, והאימון שכבר עברו, ולא יהיה צורך לגייס מחדש את יחידות המילואים.
אם יוחלט כפי שהסתמן על ביטול המבצע, ישוחררו חיילי המילואים לבתיהם בימים הקרובים, וצה"ל יוכל לזקוף לזכותו עוד כמה יחידות שהתאמנו במהלך השנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
חיילים ברצועה (צילום ארכיון: רויטרס)
צילום רויטרס
מומלצים