שתף קטע נבחר

"הורדנו את הבגדים והם מכרו אותנו אחת אחת"

הוארך מעצרם של שני חשודים בניהול רשת ענק להברחת נערות ליווי לישראל. בעדויותיהן חושפות הנערות מסכת יסורים קשה

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום בתשעה ימים את מעצרם של מרק גיימן (41) ויפים שייכמן (44), החשודים שהקימו וניהלו רשת להברחת נשים לצורך העסקתן בזנות.
השניים חשודים כי יחד עם גורמים נוספים הבריחו נשים דרך גבול מצרים, ומכרו אותן לבתי בושת. גיימן אף חשוד שנהג לאנוס את הנשים. לדברי המשטרה, השניים הם "מגדולי סוחרי הנשים בישראל". במשטרה אומרים כי גיימן הוא החשוד העיקרי בפרשה וכי שיימן היה יד ימינו.
השניים נעצרו לפני יותר מעשרה ימים על ידי היחידה המרכזית של מחוז הדרום. מעצרם הוארך כבר פעמיים, והיום, בעקבות העברת התיק למשטרת מחוז תל אביב, האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם בפעם השלישית.
את הנשים, לפי החשד, קנו השניים במולדובה ובמקומות אחרים במזרח אירופה, והטיסו למצרים, משם הועברו לישראל, כאשר בדואים בני שבט אל-עזזמה סייעו בהברחתן דרך הגבול.

הסניגורים: "הם חפים מפשע"

עורכי דינם של השניים, עו"ד קרן נהרי והרצל יוספי, אמרו בתגובה: "המשטרה רגילה לומר דברים רבים כדי לקבל הרבה ימי מעצר. לא צריך להתרגש מזה". לדברי עורכי הדין, שייכמן מודה כי ניהל בית בושת במשך שבועיים וחצי באילת, "וזאת מעורבותו היחידה בפרשה. הוא לא סחר, לא קנה ולא מכר. בסך הכל מדובר במהנדס מכונות, שהפסיק לעבוד במקצוע זה מאז נפצע לפני כמה שנים בתאונת עבודה".
לדברי עורכי הדין, גם גיימן מכחיש כל קשר לפרשה, ו"הוא לא מבין מה הם רוצים ממנו. הוא לא מכיר את הבחורות, ואמר כי לא ניהל שום רשת. הוא אולי נפגש עם בחורה או שתיים, אבל לא יותר מזה".

העדות: "הבדואים לקחו את אחת הבנות לצד ואנסו אותה"

ד' (17) ממולדובה הוברחה לישראל עם 16 צעירות נוספות. כעת היא אמורה להעיד בבית המשפט. "המצב הכלכלי של המשפחה היה מאוד קשה כי אנחנו שבעה אחים", היא מספרת, "כשהייתי בת 16 שיכנעו אותי שאפשר לעבוד בחו"ל וזה לא קשה. הסיעו אותנו ברכבת ממולדובה למוסקבה ומשם למצרים. יום אחד היינו במלון, ובלילה שלושה בדואים הסיעו אותנו לגבול עם ישראל. זה היה מאוד מפחיד, כי לא הבנו מה הם אומרים לנו ולאן לוקחים אותנו.
"במדבר גם אילצו אותנו לזרוק את כל הדברים שלנו. השארתי שם מגפיים, בגדים ואת כל הרכוש, חוץ ממה שהיה עלי. בגדר כבר היו חורים, אז עברנו ברגל דרך הפרצות בלילה, ובצד השני כבר המתינו לנו מכוניות. לקחו אותנו למוסך גדול, ביקשו להוריד את הבגדים, ומכרו אותנו, אחת אחת. אותי העבירו למכון, שם עבדתי שבעה חודשים, עם חצי יום חופש בשבוע. בהתחלה בכיתי נורא. אחרי שעצרו אותי, עזרו לי המתנדבים ממוקד הסיוע לעובדים זרים במעצר. אבל אני הכי רוצה הביתה, לאמא".
א' בת ה-25 מספרת על אלימות שחוותה במהלך המסע הרגלי לגבול עם ישראל: "היו לשומרים שלנו רובים, והם איימו עלינו והאיצו בנו ללכת יותר מהר במדבר. כשהבנות, שלא ידעו שהן הולכות לעסוק בזנות, פרצו בבכי, הם הרביצו להן".
נערה אחרת, בת 17, מספרת: "במצרים פגשו אותנו דווקא רוסים, שלקחו אותנו בג'יפ לסיני. שם חיכו לנו הבדואים, שהעבירו אותנו בלילה לישראל. תוך כדי הנסיעה בסיני התפתח בין הבדואים שהסיעו אותנו לבין מכונית אחרת קרב יריות. הבנות צרחו, הם הרביצו לנו, עד שנחלצנו מן המקום. אחרי זה כל הבדואים הלכו עם אחת הבנות, ולפי איך שהיא חזרה, אני חושבת שהם כולם אנסו אותה. כשהגענו לגבול, הבדואים חתכו את הגדר, ומעבר לגדר חיכו לנו אנשים אחרים, שלקחו אותנו למכירה".

שני בדואים חשודים בסיוע להברחת הנשים

בתוך כך, לפני יותר משבוע נעצרו שני בדואים בני שבט אל-עזזמה, בחשד שעסקו בהברחת נשים לישראל. השניים, סולימאן שבלי (26) ומאבטחו, פאיז ולאידה (20), נעצרו בעקבות פעולת סוכן סמוי, בן 45 ממרכז הארץ, שפעל מטעם היחידה המרכזית של מחוז תל אביב. הסוכן, שהתחזה לסרסור, רכש מהשניים בעסקה מבויימת שלוש נשים תמורת 55 אלף שקלים.
העברת הכסף ומסירת הנשים התבצעה בדרום הארץ. הסוכן הסמוי שילם לשבלי רק חלק מהכסף, ויתרת הסכום אמורה הייתה להימסר בתל אביב, במקביל לסגירת עסקה נוספת. הסוכן, שבלי ומאבטחו נפגשו בבית קפה בתל אביב, שם עצרו השוטרים את השניים. מעצרם הוארך ביום חמישי בבית משפט השלום בתל אביב.
במשטרה אומרים כי שבלי מוכר בדרום הארץ כאחד מהמבריחים הגדולים ביותר דרך גבול מצרים. שבלי חשוד גם בעיסוק בסחר ומכירת הנשים באופן ישיר. מהעדויות שנאספו, עולה כי הנשים הועברו ממצרים לישראל בדרכים שונות, על גבי גמלים וג'יפים, והוסתרו במשך כמה ימים במאהלים בדואים. על פי אותן עדויות, זכו הנשים ליחס משפיל, נאנסו באכזריות והועברו למכוני ליווי באילת ובמקומות נוספים בארץ.
איסוף הראיות, העדויות וחומר החקירה גילה לחוקרים כי שני הבדואים שיתפו פעולה בעבר עם החשודים העיקריים בפרשה, גיימן ושייכמן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכאל קרמר
סחר בנשים (ארכיון)
מכאל קרמר
מומלצים