שתף קטע נבחר

משחק 6: בוסטון סלטיקס - ניו ג'רזי נטס 96:88

קיד רשם דאבל-טריפל נוסף, הנטס ניצחו בבוסטון ובסדרה והעפילו לגמר

ג'ייסון קיד היה בטוח שהוא ראוי לזכות בתואר ה-MVP של העונה, למרות שהתואר הלך בסופו של דבר לטים דאנקן מסאן אנטוניו. בקצב הנוכחי, עושה רושם שקיד מועמד רציני ביותר לזכייה בתואר ה-MVP של הפלייאוף.
אחרי מחצית ראשונה מצוינת של הסלטיקס, שהסתיימה ביתרון 44:54, סחפו קיד וקניון מרטין (16 נקודות ו-7 ריבאונדים) את הנטס למיני מהפך במחצית השנייה וכבר בסוף הרבע השלישי הוליכו האורחים ביתרון נקודה, 70:69.
המגמה נמשכה גם ברבע הרביעי, פול פירס כוכב בוסטון, נעלם במשחק (14 נקודות ב-5 מ-16 מהשדה). ההגנה של ניו ג'רזי הצליחה לבלום את הצמד פול פירס - אנטואן ווקר על 30 נקודות ביחד בלבד, ובחולשתם בלט בבוסטון קני אנדרסון, עם 18 נקודות. כששני הכוכבים של הסלטיקס קולעים כל כך מעט, הסיכויים לבצע עוד מהפך ברבע האחרון היו בלתי אפשריים. 50 שניות לסיום המשחק, במצב של 91:88 לניו ג'רזי, מצא קרי קיטלס את קית' ואן הורן חופשי לשלשה שצללה פנימה ושלחה את החבורה של ביירון סקוט לגמר, שיחל ביום רביעי הבא.
הירבו לקלוע לניו ג'רזי: קניון מרטין 16 נקודות (7 ריבאונדים), ג'ייסון קיד 15 נקודות (13 ריבאונדים ו-13 אסיסטים), לושיוס האריס 12 נקודות, קית' ואן הורן וטוד מקאלה 11 נקודות כל אחד.
הירבו לקלוע לבוסטון: קני אנדרסון 18 נקודות, אנטואן ווקר 16 נקודות, פול פירס 14 נקודות, רודני רוג'רס 13 נקודות.

משחק 5: ניו ג'רזי - בוסטון 92:103

בשני המשחקים האחרונים בין ניו ג'רזי נטס לבוסטון סלטיקס במסגרת סדרת גמר המזרח, הצליחו הסלטיקס למחוק פיגור של הנטס בתחילת הרבע הרביעי עד לניצחון מרשים במשחק השלישי (90:94) ולהפסד ביש מזל במשחק הרביעי (94:92).
במשחק החמישי שנערך בניו ג'רזי, פיגרו הסלטיקס בשלוש נקודות בלבד בתחילת הרבע האחרון 69:72, אך הפעם היו אלה הנטס שהבריקו בדקות ההכרעה ולאחר שהשלימו ריצה של 9:27 לטובתם בעשר דקות, הכריעו למעשה את המשחק שהסתיים בתוצאה 92:103 והשיב לנטס את היתרון בסדרה 3-2.
על פי מהלך שלושת הרבעים הראשונים במשחק נראה המשחק עומד להתנהל באותה דרך בה התנהלו המשחקים האחרונים. הנטס פתחו מצוין ועלו ליתרון משמעותי 16:31, כשקרי קיטלס מפגין יכולת טובה בקליעה מבחוץ. עד לסיום המחצית כבר עמד יתרון הנטס על 17 נקודות 28:55, כשרק פול פירס מצליח לקלוע בשורות האורחים.
תרומה משמעותית של שחקני הספסל של הסלטיקס, רודני רוג'רס ואריק סטריקלנד, ברבע השלישי צימצמה את הפיגור עד לשלוש נקודות בסיומו של הרבע. החלטה נועזת של המאמן המקומי, ביירון סקוט, ללכת על הגנה איזורית בתחילת הרבע הרביעי, עצרה את פירס והאורחים, שסבלו מיום חלש של אנטואן ווקר. התעוררות של ג'ייסון קיד, ברבע הרביעי ותשע נקודות רצופות של קית' ואן הורן בדקות ההכרעה, הזניקו את הנטס קדימה עד לניצחון בסיום.
הרבו לקלוע לניו ג'רזי: קיטלס 21, ואן הורן וקניון מרטין 19 כל אחד, קיד 18 (12 ריבאונדים ו-7 אסיסטים) ולושיוס האריס 8. הרבו לקלוע לבוסטון: פירס 24 (12 ריב'), רוג'רס 20, ווקר (13 ריב') וסטריקלנד 13 כל אחד, טוני באטי (11 ריב') וקני אנדרסון 8 כל אחד.

משחק 4: בוסטון סלטיקס - ניו ג'רזי נטס 94:92
ניו ג'רזי נטס הייתה קרובה לסיוט נוסף, לאחר שבוסטון סלטיקס חזרה מפיגור של 14 נקודות ברבע השלישי. אולם הפעם, בשונה מהמשחק השלישי בסדרה, שחקני הנטס חייכו בסיום אחרי ניצחון חוץ 92:94, שהישווה את סדרת גמר המזרח ל-2-2.
המותחן בסיום הזכיר, כאמור, את המשחק הקודם בסדרה. במצב של 90:92 לנטס, החטיא קית' ואן הורן זריקה מבחוץ, כשנותרו 31 שניות לסיום. בהתקפה הבאה ביצע ארון וויליאמס עבירה על כוכב הסלטיקס, פול פירס, שקלע את שתי זריקות העונשין והיקנה לנטס שיוויון 92:92, 17.6 שניות לסיום.
רכז הנטס, ג'ייסון קיד, לא היה מוכן לוותר הפעם על המשחק, ואולי גם על הסדרה. הוא הצליח להתגבר על שמירה כפולה ולמסור ללושיוס האריס, שבוצעה נגדו עבירה מהירה (6.6 שניות לסיום). האריס הוותיק, הצליח להתגבר על שריקות בוז של 20 אלף צופים בבוסטון, לקלוע את שתי זריקות העונשין ולתת לקבוצתו יתרון 92:94.
בזאת, אגב, לא תמה הדרמה. לפול פירס ניתנה הזדמנות להשוות את התוצאה ולכפות הארכה, לאחר שבוצעה עליו עבירה, 1.1 ש' לתום המשחק. פירס החטיא את הזריקה הראשונה, פיספס את הניסיון השני בכוונה ונתן את האות לחגיגות של שחקני הנטס.
הירבו לקלוע לניו ג'רזי: קרי קיטלס 22, קית ואן הורן 21, ג'ייסון קיד 19, לושיוס האריס 12. לבוסטון: פול פירס 31, אנטואן ווקר 30, רודני רוג'רס 12, קני אנדרסון 11.

משחק 3: בוסטון סלטיקס - ניו ג'רזי נטס 90:94

בוסטון סלטיקס שהפגינו יכולת גרועה לאורך שלושה רבעים ביכולת זוועתית, הצליחו להפיק את הקאמבק הגדול ביותר בתולדות הפלייאוף ב-NBA, כשחזרו מפיגור 21 נקודות בתחילת הרבע הרביעי מול ניו ג'רזי נטס כדי לנצח בסיום 90:94 ולעלות ליתרון 2-1 בסדרת גמר הפלייאוף במזרח.
פול פירס ואנטואן ווקר, שפתחו את הרבע הראשון בתצוגת קליעה מזעזעת שנמשכה עד לסיום הרבע השלישי, התעוררו ברבע האחרון והצליחו לעשות מה שקובי בראיינט ושאקיל או'ניל מהלייקרס לא הצליחו לעשות אתמול (ש') מול הקינגס. פירס קלע לא פחות מ-18 נקודות ברבע האחרון והוביל ריצה מדהימה של 16:40 עד לניצחון בסיום.
הנטס, שנראו כל כך טוב לאורך שלושת הרבעים הראשונים של המשחק לא מצאו תשובה להצגת התכלית של פירס ומצד שני התקשו לייצר נקודות בהתקפה מול הגנת הלחץ של הסלטיקס, כשג'ייסון קיד מותש וקרי קיטלס לא מאופס. הסנטר המחליף של הנטס, אארון וויליאמס עוד ניסה להשאיראת הנטס ביתרון, אך גם משחק מצוין שלו בדקות הסיום, לא הוציא את האורחים מאדישותם, שהפכה להלם טוטאלי בסיום.
הרבו לקלוע לסלטיקס: פירס 27, ווקר 23 (12 ריבאונדים), קני אנדרסון 15, רודני רוג'רס 10, טוני דלק 7 וטוני באטי 6 (9 ריבאונדים). הרבו לקלוע לנטס: קיטלס 19 (8 ריב'), וויליאמס 18, קיד (12 אסיסטים) וקניון מרטין 12 כל אחד, לוציוס האריס 10, ריצ'ארד ג'פרסון 8 (7 ריבאונדים).

משחק 2: ניו ג'רזי נטס - בוסטון סלטיקס 93:86

בוסטון סלטיקס גברה 86:93 על ניו ג'רזי נטס והשוותה את סדרת גמר המזרח ל-1:1. הסלטיקס, שהובסו במשחק הראשון אחרי תצוגת התקפה מפוארת של הנטס, הפיקו את הלקחים הרצויים, עצרו את כוכבי ניו ג'רזי והשיגו ניצחון חוץ שמשנה כעת את פני הסדרה.
אנטואן ווקר ופול פירס, שני כוכבי הסלטיקס, אמנם לא היו במיטבם, אבל כשההגנה הקבוצתית עושה עבודה כה טובה בוסטון מצליחה לנצח. ניו ג'רזי נאלצה לרדוף אחרי הירוקים כבר מפתיחת המשחק. ג'ייסון קיד אמנם שוב היה בלתי ניתן לעצירה ולזכותו נרשם טריפל דאבל שני ברציפות (23 נק', 16 ריב', 10 אס'), אבל כשקית' ואן הורן מספק רק חמש נקודות וקרי קיטלס מסתפק בארבע, לקבוצה של ביירון סקוט אין הרבה סיכוי מול הסלטיקס המצוינים.
קלעו לניו ג'רזי: קיד 23, מרטין 22, ג'פרסון 16, האריס 11, ואן הורן 5, קיטלס 4, מקאלה 3.
קלעו לבוסטון: ווקר 26, פירס 18, אנדרסון 12, וויליאמס 11, דלק 10, בייטי 8, מקארתי 4, בלאונט ורוג'רס 2 כ"א.

משחק 1: ניו ג'רזי - בוסטון 97:104

ערב פתיחת סדרת גמר המזרח בין ניו ג'רזי נטס לבוסטון סלטיקס, טען כוכב הסלטיקס פול פירס, כי אף אחד בנטס לא יכול לשמור עליו. פירס אולי צודק, אך לנטס המגובשים היה במשחק הראשון בסדרה את ג'ייסון קיד, קית' ואן הורן, ריצ'רד ג'פרסון ואחרים כדי שיובילו לניצחון ביתי 97:104 וליתרון 1-0 בסדרה. פירס ואנטואן ווקר לא קיבלו את העזרה הדרושה מהצוות המסייע שלהם, שנכשל בעצירת המשחק הקבוצתי של הנטס וגם לא הבריק בהתקפה.
הסלטיקס עוד שמרו על פער סביר מהנטס במחצית הראשונה, אך רדתו של פירס לספסל בתחילת הרבע השלישי, עקב בעיית עבירות, איפשרה למארחים לברוח קדימה. ניסיונו של פירס לנצח את המשחק לבדו ברבע המכריע נכשל והנטס ניצחו בסיום.
הרבו לקלוע לניו ג'רזי: קיד 18 (13 ריב', 11 אס'), ואן, קרי קיטלס וטוד מקאלוך 14 כל אחד, ג'פרסון, אארון וויליאמס ולושיוס האריס 10 כל אחד.
הרבו לקלוע לבוסטון: פירס ו-ווקר 27 כל אחד, קני אנדרסון 11 ואריק וויליאמס 10.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ג'ייסון קיד. אלטרואיזם בניו ג'רזי
צילום: איי פי
צילום: איי פי
פול פירס. סוליסט בבוסטון
צילום: איי פי
מומלצים