שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: ענישה קלה ל'סוחרי נשים' הפכה לנורמה

השופטים דחו עסקת טיעון אליה הגיעה הפרקליטות עם בוריס גלישקו, שהורשע כי קנה אישה בחו"ל, הבריח אותה לארץ וכפה עליה לעסוק בזנות. השופטים קבעו כי העונש היה קל מדי, ומתחו ביקורת על העונשים שגזרו בתי המשפט עד כה על 'סוחרי נשים'

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') שלוש שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ו-10 אלפים שקל קנס על בוריס גלישקו, בן 33 מתל אביב,שהורשע על פי הודאתו בסיוע לסחר בבני אדם, סרסרות ושיבוש הליכי משפט.
השופטים דחו עיסקת טיעון שאליה הגיעה ההגנה עם הפרקליטות, לפיה היה גלישקו אמור לרצות 20 חודשי מאסר בלבד. השופטים כתבו בגזר הדין, כי לא יכלו לקבל את עסקת הטיעון, מכיוון שהעונש שהציעו הצדדים היה קל מדי ביחס לעבירות. השופטת, שרה סירוטה, כתבה בגזר הדין ש"גזירת עונש קל מדי איננו אלא פתרון סטטיסטי, אך אין בו כדי להרתיע אחרים, ולדאבון הלב, קבלת הסדרי טיעון בעבר הפכה למדיניות ענישה".
בכך מתייחסת השופטת לעונשים הקלים שנגזרו עד כה על בעלי בתי בושת שהחזיקו נשים בניגוד לרצונן, והיו שותפים בסחר בנשים למטרות זנות. "...העונשים הקלים שגזרו בתי המשפט, והרכב זה בכללם, בעקבות הסדרי טיעון, שלעיתים קרובות נערכים בשל קשיים ראייתיים, וחששן של המתלוננות - הפכו למרבה הצער ל'רמת ענישה'", כתבה השופטת.
השופטת כתבה עוד כי לא קיבלה את עסקת הטיעון, בגלל הפרטים המזעזעים שנחשפו בכתב האישום. בכך התייחסה השופטת לעובדה שהמתלוננת, שהועסקה בזנות, הובאה לארץ בטענה שתוכל לעבוד במקצועה כאחות, וכי הנאשמים הכריחו אותה לעבוד בזנות, תוך השפלתה.
יחד עם גלישקו הורשעו גם בני זוג, איגור אסייב ואירנה רוין, מהרצליה, שהורשעו על פי הודאתם, בעבירה של הפעלה וניהול בית בושת. על אסייב, שהינו אדם חולה בניוון שרירים, נגזרו ארבעה חודשי מאסר בפועל ו-20 חודשי מאסר על תנאי, וקנס כספי בסכום 65 אלף שקל, ועל אירנה רוין הוטלו שנתיים מאסר על תנאי, וקנס בסכום של 15 אלף שקל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים