שתף קטע נבחר

גם שאקיל חושש למצב הכליות שלו

שאקיל או'ניל, ה-MVP של הליגה, חושש כי ייתכן שגם הוא, כמו אלונזו מורנינג, נפגע בכליותיו כתוצאה מהשימוש התדיר בתרופות אנטי-זיהומיות. את האשמה הוא תולה בהנהלת הליגה ובעומס המשחקים

הודעתו של אלונזו מורנינג על מחלת הכליות שלו מובילה לגל תגובות היסטרי ברחבי ה-NBA.

שבוע אחרי שאלונזו מורנינג הצהיר רשמית על מחלת הכליות שלו, מתברר כי ייתכן עוד סנטר בליגה סובל מבעיה דומה. שאקיל אוניל הסנטר של הלוס אנג'לס לייקרס, הודה בראיון לעיתון "לוס אנג'לס דיילי ניוז", כי מאז הידיעות על מחלתו של מורנינג, הוא חי בחשש לבריאותו.
אחת הסיבות שהוזכרו כגורם אפשרי למחלה של מורנינג, שהביאה להשבתתו לעונה הקרובה ואולי לסיום הקריירה שלו, היתה שימוש בתרופות אנטי-זיהומיות בהן מטופלים רבים משחקני הליגה. אוניל הנוטל תרופה אנטי-זיהומית שכזאת דרך קבע, אמר לעיתון: "בוא נגיד ככה, אני מפחד לגשת לאותה בדיקת כליות. אני לוקח אינדוצין (אחת מאותן תרופות) משנת 93 ואני מפחד לעבור את הבדיקה. כך שאני בהחלט מבין את מורנינג".
רופאיו של מורנינג כבר הספיקו להכחיש את הטענות שהתרופות האנטי זיהומיות הן אכן הסיבה למחלתו, אך לא נראה שזה מרגיע את או'ניל.
השחקן הטוב ב-NBA טוען כי השימוש בתרופות האלה הכרחי, והוא אף תולה את האשמה בהנהלת הליגה. "אני מאשים את ה-NBA. לוח הזמנים העמוס כל כך והאינטנסיביות של סגנון המשחק בליגה, מחייב שימוש תדיר בתרופות אנטי-זיהומיות. אם אתה לוקח במקרה יותר מדי מהתרופות הללו, זה עלול להרוס את הכליות שלך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
שאקיל או`ניל. בוחן כליות?
ארכיון
מומלצים