שתף קטע נבחר

יועצו המדיני של שרון מונה לשגריר בארה"ב

שרון ופרס הסכימו על מינויו של דני איילון לתפקיד היוקרתי. איילון, איש משרד החוץ, זכה לאמונו ולהערכתו של שרון כיועץ המדיני שלו. גורמים במשרד החוץ הביעו תמיהה על המינוי: "זוהי קפיצה גדולה לאיילון, שלא מילא בעבר תפקיד בכיר בשירות החוץ"

דני איילון, היועץ המדיני של ראש הממשלה, מונה אתמול (ו') לתפקיד שגריר ישראל בוושינגטון. על המינוי החליטו ראש הממשלה ושר החוץ, והם הודיעו על כך הבוקר לשליח האמריקני ויליאם ברנס.
איילון, דיפלומט מקצועי במשרד החוץ, היה סגן היועץ המדיני בתקופת כהונתם של בנימין נתניהו ואהוד ברק. שרון מינה אותו להיות יועצו המדיני, ואיילון זכה לאמונו ולהערכתו.
סמנכ"ל תקשורת והסברה במשרד החוץ, גדעון מאיר, אמר: "איילון הוא איש משרד החוץ ודיפלומט מקצועי, ואני בטוח שיעשה עבודה מצוינת בתפקיד השגריר. הוא אינו מזוהה פוליטית ונחשב איש מקצוע. מעידה על כך ההסכמה בין ראש הממשלה לשר החוץ באשר למינויו".
לעומתו, הביעו גורמים במשרד החוץ תמיהה על המינוי ואמרו: "זוהי קפיצה גדולה לאיילון, שלא מילא בעבר תפקיד בכיר בשירות החוץ".

שרון ופרס התקשו להסכים על שגריר

השגריר הקודם של ישראל בארה"ב, דוד עברי, פרש לפני כחודש וחצי מאחר ששרון לא היה מעוניין בהמשך כהונתו. מאז לא היה לישראל שגריר, כיוון ששרון ופרס לא הצליחו להגיע להסכמה ביניהם על המינוי.
שרון הציע את דורי גולד, שגריר ישראל באו"ם לשעבר, אולם פרס סירב. פרס הציע את דני גילרמן, ראש לשכת המסחר, ושרון סירב. שרון הציע לתפקיד את סליי מרידור, יו"ר הסוכנות, ופרס סירב בטענה שהמינוי הוא פוליטי . ראש הממשלה פסל את מינויו של רוני מילוא לשגריר, בגלל בעיה פוליטית: במקום מילוא הייתה אמורה להיכנס לכנסת מטעם המרכז סווטלנה אלכסנדרוב, שהייתה בעבר יועצת של פרס, ושרון חשש שהיא עלולה לערער את מאזן הכוחות הקואליציוני.
המועמדים האחרונים ששמם הוזכר בנושא הם יורם בן זאב, סמנכ"ל צפון אמריקה במשרד החוץ, ודני איילון, היועץ המדיני. שרון העדיף את איילון, ופרס הסכים.

איילון: קורות חיים

איילון הוא בן 47, יליד ת"א, בעל תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת ת"א ותואר שני במנהל עסקים מארה"ב.
בהודעה שפרסמה לשכת רה"מ נאמר כי טרם הצטרפותו למשרד החוץ הוא מילא תפקידים בכירים בתחום הסחר והמימון הבינלאומי. במסגרת עבודתו בלשכת רה"מ הוא מילא שליחויות מדיניות והסברה בחו"ל והוא חבר בצוות הדיאלוג האסטרטגי הבכיר בין ישראל לארה"ב.
איילון נשוי ואב לשתי בנות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
איילון. דיפלומט מקצועי
צילום: לע"מ
מומלצים