שתף קטע נבחר

השב"כ מתנצל: טעות בזיהוי

השב"כ מאשר כי מסיעת המחבל בראשל"צ אינה מרינה פינסקי אלא אירנה פוליצ'ק, נוצריה שגנבה את תעודת הזהות של פינסקי, ושהגיע לישראל כנערת ליווי. פינסקי: הרגשתי בתוך סיוט

שרות הביטחון הכללי מתנצל: האשה שנעצרה בחשד שהובילה עם בעלה את המחבל המתאבד לראשון לציון, איננה מרינה פינסקי, כי אם אזרחית אוקראינית נוצריה, העונה לשם אירנה פוליצ'ק. פינסקי עדיין מתקשה להתאושש מהטעות הזו בזיהוי. "אני שוקלת לתבוע את המדינה בעקבות הסיוט שנקלעתי אליו מאז הפרסום", היא אומרת ל-ynet.

זייפה את התעודה בבית לחם

פוליצ'ק הצליחה להסתיר מהחוקרים את העובדה כי גנבה את תעודת הזהות של מרינה פינסקי לפני שנה, זייפה אותה בבית לחם, וחיה מאז בזהות שאולה. העניין התברר רק לאחר שמרינה פינסקי האמיתית, שנדהמה לגלות את שמה בכותרות הראשיות בתפקיד מחבלת, פנתה לעורך דין ובאמצעותו למשטרה ולתקשורת. לאחר פרסום הדברים אתמול בערוץ 1, עימתו החוקרים את העצורה עם העובדות החדשות וזו סיפרה להם על זהותה האמיתית.
פוליצ'ק, כך עולה מחקירתה, היתה פרוצה אוקראינית שהגיעה לישראל לפני מספר שנים, ושבין לקוחותיה היה איברהים סראחנה. בין השניים התפתח סיפור אהבה וכשחזרה אירנה לאוקראינה, נסע אברהים אחריה והשניים נישאו שם. בסוף שנת 99' חזרו בני הזוג לארץ בנפרד וחיו יחד באיזור המרכז ובאיזור בית לחם. לשניים נולדה ילדה.
אברהים סראחנה אינו היחיד מבני משפחתו שמצא עניין באישה מחבר העמים, הוא גם אינו היחיד שנקרא אברהים סראחנה. בן דודו, המתגורר בשכונת גילה בירושלים ונושא תעודת זהות ישראלית, נושא את אותו שם ונשא אף הוא אשה דוברת רוסית. הפעם מדובר באזרחית היהודיה מרינה פינסקי, שעלתה לישראל כדת וכדין לפני 11 שנים. השניים התגרשו לפני כמה שנים.
אירנה חששה כל העת שיגרשו אותה חזרה לאוקראינה. לפני כשנה, גנבו איברהים ואירנה את תעודת הזהות של פינסקי, הביאו אותה לזייפן בבית לחם והחליפו בה את התמונה בתמונתה של אירנה.
"כאשר נלכדה אירנה עם בעלה בעקבות הפיגוע", מספר גורם ביטחוני, "היא הודתה בכל מה שמיוחס לה, שכנראה לא היה הרבה. היא היתה במכונית אבל ידעה על ביצוע הפיגועים רק בדיעבד. היא כנראה העריכה שלא תואשם בסופו של דבר בסיוע לרצח כיוון שלא ידעה דבר, ופחדה בעיקר מכך שתגורש מן הארץ".

פינסקי: "נכנסתי לפאניקה"

פינסקי, אם לילדה בת שנתיים וחצי, מספרת על היומיים הקשים שעברה מהרגע ששמה השתרבב לפרשה. "אמה שלי התקשרה אלי ביום חמישי בלילה מאילת, שם היא נמצאת בטיול ואמרה לי שהשם שלי מופיע בטלוויזיה. בשעה תשע ראיתי את זה במבט ונכנסתי לפאניקה. היה מאוד מפחיד, לא ידעתי מה לעשות. ואז התחיל הסיוט. התקשרו אלי ולמשפחתי המון אנשים, קיללו ואיימו עלי. זה נמשך כך הרבה זמן עד שהפסקנו לענות לטלפון".
היא טוענת שאינה יודעת כיצד הגיעה תעודת הזהות שלה לידי פוליצ'ק. "אף פעם לא איבדתי את תעודת הזהות ולא הוצאתי תעודה חדשה. אין לי מושג איך היא השיגה את המסמכים שלי. חשבתי על זה לעומק, אבל לא הצלחתי לעלות על כך. דיברתי איתה פעם בעבר בטלפון לפני הרבה זמן, אבל אני לא מכירה אותה וגם לא אותו. היא שמעה עלי במשפחה של בעלי לשעבר, ובגלל שאין לה פה חברות והיא לא מכירה אף אחד, היא יצרה איתי קשר. דיברנו, היא רצתה להיפגש אבל לא הסכמתי, כי אני לא נפגשת עם אנשים שאני לא מכירה".
בינתיים היא עזבה עם ילדתה את הבית למקום מסתור. "ביום שישי התקשרתי לעורך דין שלי, חנן גולד, ודיברתי איתו. עכשיו אני שוקלת לתבוע את המדינה על מה שקרה. זה חוסר אחריות מה שהם עשו. יש לי עכשיו הרבה בעיות. אני לא יכולה להמשיך לחיות כמו קודם, ואני מפחדת על הילדה שלי. אני חוששת לחזור הביתה, ואני שוקלת לעבור למקום אחר, שם לא יזהו אותי ואת הילדה בגן".
היא מספרת כי פוטרה מעבודתה בשבוע שעבר, שכן הסופרמרקט שבו עבדה נסגר, והחלה לחפש מקום חדש. "אבל עכשיו אף אחד לא יתן לי עבודה, אני לא יודעת מה יהיה עם חיי, אני רק מקווה שזה יסתיים ואנשים ישכחו את הפרשה מהר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת ישראל
איברהים סרחאנה
צילום: משטרת ישראל
צילום: ידיעות אחרונות
מרינה פינסקי
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים