שתף קטע נבחר

NBA: גרג אוסטרטאג יתרום כליה לאחותו

הסנטר של יוטה ג'אז החליט לתרום כליה לאחותו, החולה בסוכרת. אוסטרטאג, שיעבור את הניתוח ב-27 ביוני, צפוי לחזור לפעילות בעונה הבאה

שחקן סאן אנטוניו ספארס, שון אליוט, היה לשחקן הראשון בתולדות ה-NBA שלקח חלק במשחק ליגה כשבגופו כליה בודדת, כשחזר למגרשים במרץ 2000. כלייתו של אליוט נתרמה מאחיו והושתלה בגופו. היום (ש') מסתבר שהסנטר של יוטה ג'אז, גרג אוסטרטאג, עומד להצטרף למסדר חדי הכליה של ה-NBA, אך בניגוד לאליוט הוא עושה זאת מבחירה חופשית. אוסטרטאג החליט לתרום את אחת מכליותיו לאחותו החולה בסוכרת.
"אני קצת נרגש", אמר אוסטרטאג בן ה-29 (2.17 מטר). "תמיד יש סיכוי שלא אתאושש מהניתוח, או שמשהו יקרה לאחר מכן - זיהום או משהו. עם זאת, הסיכוי לכך קטן. אני לא חושב על כך יותר מדי".
אחותו של אוסטרטאג, איימי הול (26) אובחנה כחולה בסוכרת מסוג 1 כבר בגיל 7. לפני שלוש שנים, החלו בעיות בתפקוד כליותיה ובחודש מרץ האחרון, הן חדלו מלתפקד. בדיקות שנערכו להול ואוסטרטאג העלו כי קיימת ביניהם התאמה שתאפשר השתלה. "הוא לא חשב פעמיים, לא התחרט ומעולם לא אמר: 'אני לא צריך לעשות זאת מכיוון שזה עלול לפגוע בקריירה שלי", סיפרה הול. "הוא אמר שהכדורסל לא חשוב כמו אחותו". לאוסטרטאג תהיה הזדמנות להתחרט עד לתאריך ביצוע הניתוח ב-27 ביוני, בעיר דאלאס שבטקסס.
בעקבות הניתוח, אוסטרטאג צפוי להיות מאושפז במשך יומיים ויוכל לחזור לפעילות אחרי חודש בתנאי שלא יהיו סיבוכים כלשהם. אוסטרטאג, לו נותרו עוד שנתיים בחוזה ביוטה (בערך של 16.3 מיליון דולר), סיפר כי דיווח למנכ"ל הקבוצה, קוין או'קונור, על כוונתו וזה הביע הסכמתו.
"אני לא חושבת שכל סכום כסף יכול להחליף בת משפחה", הוסיפה הול בנוגע להחלטת אחיה. "הוא (אוסטרטאג) גם לא יכול לעזור לקבוצה, באותה מידה בה הוא עוזר לי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום all asport
אוסטרטאג. לפחות תורם לאחותו
צילום all asport
מומלצים