שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שחקנים בהפועל באר שבע מבקשים דמי אבטלה
  בקיץ הנוכחי, כמו בשלוש השנים האחרונות, נפוצה בקרב שחקני הפועל באר שבע תופעת הדרישה לקבלת דמי אבטלה במשך חודשי הקיץ. מנכ"ל הקבוצה, יוסי אורה: "אני לא רואה בזה פסול"

  לפחות חמישה שחקנים מהפועל באר שבע, שניים מהם בכירים, ניגשו בתום העונה הנוכחית ללשכת העבודה וביקשו לחתום על טופס בקשת דמי אבטלה.
  השחקנים שמבקשים דמי אבטלה הם כאלו שלהם חוזה לעונה אחת בלבד בקבוצה, וכמי שעובדים עשרה חודשים בשנה הם נחשבים למובטלים בחודשים יוני ויולי. לעומתם, שחקנים שלהם חוזה גם לעונה הבאה, מקבלים שכר בכל חודשי השנה ולכן אינם זכאים לדמי אבטלה. מנכ"ל הקבוצה, יוסי אורה, הוא מי שנותן לשחקנים את תלושי המשכורת המעידים על כך שהם עובדים בקבוצה לפחות במשך חצי שנה.
  התופעה של בקשת דמי אבטלה החלה בבאר שבע לפני כשלוש עונות. אחד השחקנים בקבוצה, שהצטרף לבקשה לקבלת דמי אבטלה השנה, אמר ל-ynet: "אתה בא לביטוח הלאומי ואומר להם שאתה כביכול חסר תעסוקה, ומגיש תביעה לדמי אבטלה. הרבה שחקנים עושים את זה בבאר שבע".
  שחקן בקבוצה מסביר כיצד השיטה בדיוק עובדת: "הקבוצה נותנת הצהרה על כביכול סיום ההתקשורת עם השחקן. עם זה אנחנו הולכים לבקש דמי אבטלה. זה כמו ששומרים בבית ספר עושים. בחופש הגדול הם מפסיקים לעבוד, מקבלים דמי אבטלה וחוזרים לאותו מקום עבודה".
  מנכ"ל הפועל באר שבע, יוסי אורה: "בבאר שבע כבר עושים את זה שלוש שנים ואני לא מוצא בזה פסול. בן אדם סיים לעבוד עשרה חודשים ובמשך חודשיים הוא לא עובד, אז כמי שמשלם ביטוח לאומי כל השנה, מגיע לו לקבל דמי אבטלה. גובה המשכורת של הכדורגלנים לא רלוונטי. יש כאלה, לאו דווקא כדורגלנים, שמרוויחים בשנה מספיק כסף גם למשך חמישים שנה, ועדיין כשהם מפסיקים לעבוד הם מבקשים דמי אבטלה".
  בתגובה לידיעה אמרה עוזרת דובר הביטוח הלאומי, צביה פחך: "דמי אבטלה משולמים למי שפוטר או התפטר, וכדורגלנים, כמו גם ספורטאים אחרים, זכאים לדמי אבטלה במצב כזה אם עבדו במהלך חצי השנה האחרונה. במישור העקרוני אני לא רואה בעיה, כי גם מורים נוהגים בצורה דומה. בכל מקרה, רק לאחר שאבדוק את הפרטים לגופו של עניין, אדע אם יש בעיה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוסי רוט
  הפועל באר שבע. השלמת הכנסה
  צילום יוסי רוט
  מומלצים