שתף קטע נבחר

המבקר שוקל לחקור את ההיבטים ההומניטריים של הפעולה בג'נין

גולדברג הודיע על כך בדיון בוועדה לביקורת המדינה. "אמתין קודם לקבלת חומר החקירה שאוסף צה"ל בנושא כדי להחליט אם לפתוח בחקירה נוספת" אמר

מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, הודיע בצהרים (ג') בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, שהוא שוקל לבדוק את ההיבטים ההומניטאריים של פעולת צה"ל בג'נין. לדבריו, לפני שתתקבל החלטה הוא יבחן את חומר החקירה שאוסף כעת צה"ל "משום שלא ראוי לנהל שתי חקירות בנושא הזה בו זמנית". גולדברג הוסיף שייתכן שיבקש לבדוק את ההיבטים ההומניטריים של מבצע חומת מגן באופן כללי ולא רק בג'נין.
המבקר אמר את הדברים בישיבה שעסקה בנושא לפי דרישתן של חברות הכנסת זהבה גלאון וקולט אביטל. השתיים ביקשו לדון בשאלה האם צה"ל איפשר העברת סיוע הומניטארי לאוכלוסייה בג'נין במהלך הלחימה.
האלוף גיורא איילנד, ראש אגף תיכנון, אמר כי צה"ל מקיים כעת חקירה יסודית בנושא. איילנד אמר כי היו בעיות בשיתוף הפעולה עם ארגונים הומניטאריים. איילנד הביא כדוגמא את בקשת הסהר האדום להיכנס לג'נין.
לדבריו, הארגון בחר שלא להיכנס למחנה הפליטים משום שצה"ל התנה את הכניסה בבדיקת האמבולנסים היוצאים.
סגנית שר הביטחון דליה רבין פילוסוף ביקשה להוריד את הנושא מסדר היום, בטענה ש"דיון בנושא יהיה בבחינת סטירת לחי לחיילי צה"ל כשהלחימה עדיין נמשכת".
גם יו"ר הקואליציה, זאב בוים, ביקש להוריד את הנושא מסדר היום. "ב-11 הימים שבמהלכם צה"ל לא איפשר לארגונים וולונטרים בינלאומיים להיכנס, צה"ל הוא זה שהעניק את הסיוע ההומניטרי. הבעיה היא שארגונים בינלאומיים המתקראים הומניטריים התגלו כמי ששיתפו פעולה עם הברחת נשק", אמר בוים.
ח"כ גלאון ואביטל ביקשו לקבל לוח זמנים מצה"ל לסיום הבדיקה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
גולדברג. אמתין לצבא
צילום: גלי תיבון
מומלצים