שתף קטע נבחר

לראשונה: הטרנספר הוצג בכנסת

יו"ר הכנסת אישר לח"כ אלון להציג את הרעיון במסגרת הצעה לסדר. ח"כ תאופיק חטיב אמר שהעלאת הרעיון לדיון תגרום בסופו של דבר נזק לישראל

חבר הכנסת בני אלון, יו"ר מפלגת מולדת, הציג הערב (ד') את תכנית הטרנספר במליאת הכנסת. אלון אמר "עלינו לפתור את בעית הפליטים בשטחים באמצעות טרנספר מרצון ויישובם מחדש במדינות ערב". עוד הוסיף כי בעיית הפליטים תיפטר "רק אם נשלים את הטרנספר מ-48".
חבר הכנסת האשם מחאמיד מסיעת רע"ם, אמר בתגובה לדברי אלון "אני מפותע שדווקא נציג העם היהודי, עם שהיה קורבן לכל מני זוועות, מדבר בצורה כזאת. הטרנספר מרצון לדבריו הוא פשוט תכנית לפשע נגד העם הפלסטיני".
ח"כ תאופיק חטיב מהמפלגה הלאומית הערבית, הביע זעם מוקדם יותר, על החלטת יו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג, לאשר את הדיון בהצעה לסדר של ח"כ אלון, ואמר: "זו הפעם הראשונה שדיון הטרנספר מועלה לדיון ציבורי בכנסת. הכנסת לא אישרה בעבר דיונים בנושאים מתונים הרבה יותר". חטיב הביע את מחאתו בפני יו"ר הכנסת.
לדברי ח"כ חטיב, יו"ר הכנסת השיב לו שעליו לבדוק אם יש בעיה משפטית בהעלאת הנושא לדיון. חטיב הוסיף: "זו לא שאלה משפטית, אלא שאלה מוסרית-ציבורית, פתאום אלון מקבל במה לדון ברעיון הטרנספר, דבר שישמש חרב פיפיות, ויגרום לפלסטינים להסיק מסקנות מהעובדה שהנושא עולה לדיון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
יסביר את הטרנספר. ח"כ אלון
צילום אתר הכנסת
אתר הכנסת
שאלה מוסרית. ח"כ חטיב
אתר הכנסת
מומלצים