שתף קטע נבחר

שרון: לא ניסוג לקווי 67'

ערב פגישתו עם הנשיא בוש, פירסם ראש הממשלה מאמר ב"ניו יורק טיימס" בו הוא מציג את עמדתו המדינית: לא תהיה חזרה לקווי 67', נושא ירושלים יידון רק בסוף המו"מ והשלום יהיה בין ישראל לכל העולם הערבי

"ישראל לא תיסוג לקווי 67' ולא תחלק מחדש את ירושלים". כך הצהיר ערב פגישתו עם הנשיא ג'ורג' בוש, ראש הממשלה אריאל שרון, במאמר שפירסם היום (א') ב"ניו יורק טיימס".
במאמר, ששמו "הדרך קדימה במזרח התיכון", סוקר שרון את מצבה המדיני של ישראל, מאז מלחמת ששת הימים. שרון מתייחס בהרחבה להחלטה 242 של מועצת הביטחון, מציין כי ההחלטה קובעת שישראל זכאית ל"גבולות בטוחים ומוכרים", ומדגיש כי אלה אינם גבולות 67'.
"כשישראל והפלסטינים יחדשו את המו"מ המדיני", כותב שרון, "יש לבסס אותו על ניסיון להגיע להסכם ביניים ארוך טווח, ולהניח לנושאים שלא ניתן לפתור בהווה". בראש נושאים אלה הוא מזכיר את סוגיית ירושלים. לדבריו, השיחות המדיניות בקמפ דיוויד ובטאבה, נכשלו בגלל "פערים גדולים מדי בין הצדדים".
"המו"מ להסכמי הקבע יוכלו להתקיים רק כשהיחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית ישתנו, ולא על פי לוח זמנים שנקבע מראש" כותב שרון, ומזכיר שישראל תומכת בקיום ועידה אזורית במטרה להגיע להסכמי שלום עם כל העולם הערבי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא נחלק את ירושלים. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים