שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית"ר י-ם הסכימה לפצות את אשדוד תמורת קוביקה
  בבית"ר החליטו להיענות לתביעתה של מ.ס אשדוד ולשלם 95 אלף דולר פיצויים תמורת שחרורו של החלוץ הפולני. גורם בכיר בקבוצה: "אלא אם יקרה משהו בלתי צפוי, קוביקה ישחק בבית"ר"

  בית"ר ירושלים החליטה להיענות לבקשת עירוני אשדוד ולפצותה ב-95 אלף דולר על שיחרורו של החלוץ הפולני, אנדז'יי קוביקה.
  בהסכם שחתמה עם קוביקה כשהצטרף השחקן לשורותיה, הוסיפה אשדוד סעיף, לפיו כל קבוצה בארץ שתבקש להחתים את החלוץ, תהיה חייבת לפצות את אשדוד ב-95 אלף דולר. עד עתה התנגדה בית"ר לשלם את הסכום, אולם בימים האחרונים החליטה ההנהלה להיענות לתביעתה של אשדוד.
  בעקבות הסכמתה של ירושלים לשלם את הפיצוי הוסר המכשול האחרון בדרך להחתמת השחקן בבית"ר, וככל הנראה הוא יחתום בקבוצה בקרוב. הערב אישר גורם בכיר בבית"ר כי קוביקה קרוב לחתימה. "אם לא יקרה הבלתי צפוי, אנדז'יי קוביקה ישחק בבית"ר".
  זמן רב התעקשו בבית"ר שלא לשלם לאשדוד את הפיצויים, אך בעיות שהתעוררו בבניית הסגל יצרו לחץ, שהוביל להתפשרות מול הנהלת אשדוד. הקבוצה לא הצליחה לפתות את שחקן מכבי חיפה החתום לחוזה אצלה, ג'ובאני רוסו, לחזור לבירה.
  קשר נוסף של בית"ר, תומאס שאנדור, חתם בדרבצן ההונגרית וגם המגן הוותיק, דוד אמסלם, לא יעמוד לרשות מאמן הקבוצה, אלי כהן.
  הגורם הבכיר בבית"ר הוסיף כי הלחץ אכן סלל את הדרך לפשרה עם אשדוד. "זמן רב הבטחנו לאוהדים קבוצה אטרקטיבית, אבל רוסו הבריז לנו, ושאנדור חתם בהונגריה. חיפשנו חלוצים גם באירופה עד שהזמן התחיל לאזול, ולכן אנחנו רוצים מאוד להחתים את קוביקה".
  יו"ר מ.ס. אשדוד, יגאל ארביב, שמח לשמוע כי בית"ר נענו לתביעותיהם. "המו"מ עם בית"ר התנהל לפי התוכניות, ולא היינו מוותרים על אגורה אחת עבור שחרורו של קוביקה. היה לנו חוזה איתו והפיצוי מגיע לנו בזכות ולא בחסד. אשדוד לקחה את קוביקה והשביחה אותו. אף קבוצה בארץ לא הייתה מעוניינת בו, עד שאנחנו הצלחנו להחזיר אותו לכושר", אמר ארביב שהוסיף כי עדיין לא נעשתה פנייה רשמית מבית"ר בנוגע לפיצויים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוסי רוט
  אנדג'יי קוביקה. בית"ר לחוצה עליו
  צילום יוסי רוט
  מומלצים