שתף קטע נבחר

ש"ס: חודש שירות בצבא מספיק לקבלת קצבאות מוגדלות

הגישה הצעת חוק לעקיפת תוכנית הקיצוץ בתקציב. המטרה: גם מי ששירת חודש בלבד בצה"ל ייחשב ליוצא צבא. העבודה מאיימת: אם הליכוד יתמוך - נפיל את הממשלה

ש"ס יוזמת הצעת חוק המנסה לעקוף את הגזירה החדשה בתוכנית הכלכלית, לפיה רק מי ששירת בצה"ל זכאי לקיצבה מוגדלת מהביטוח הלאומי. ח"כ יאיר פרץ, יו"ר הסיעה, הניח על שולחן הכנסת היום (יום ב') הצעת חוק הקובעת כי גם מי ששירת חודש אחד בלבד בצה"ל יהיה זכאי לקיצבאות מוגדלות.
על פי ההצעה, חודש שירות בצה"ל, בסדיר או במילואים, יספיק כדי להיחשב ליוצא צבא על פי החוק. יש לציין כי היועץ המשפטי לממשלה סבור שהצעה כזו לא תעמוד במבחן בג"ץ, משום שהיא מפלה את האוכלוסייה הערבית.
על פי תוכנית החירום הכלכלית שאושרה בשבוע שעבר, יוצאי צבא נחשבים רק גבר ששירת בצה"ל 18 חודשים לפחות ואשה ששירתה 12 חודשים לפחות. כעת מבקשת ש"ס לשנות את התנאים כך שגם מי ששירת חודש בלבד, יקבל את ההטבות. כמו מבקשת ש"ס להשית את ההטבות המלאות על בני זוג, אחים וסבים של אלה ששירתו שירות מקוצר.
"בצורה זו אין אנו מפלים בין דם לדם ובין אדם לאדם ונותנים הטבה חשובה לכל העמלים על הגנת מדינת ישראל", אומרים בש"ס.
ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) זועם על הצעת החוק. "נחשפה הקומבינה", הוא אומר, "יצא המרצע מן השק ועכשיו ברור מדוע ש"ס הצביעה בעד תוכנית החירום הכלכלית. לפי הסיכום, גם מי שאכל חודש במסטינג יהיה זכאי לקיצבה. זוהי חלוקה מעוותת של כספי ציבור".
ח"כ אפי אושעיה (העבודה) הזהיר כי אם סיעת הליכוד תתמוך בהצעה של ש"ס - העבודה עשויה להפוך את ההצבעה להצבעת אי אמון בראש הממשלה. "סיעת העבודה לא תיתן ידה לשוחד חרדים. אם הצעת החוק תעלה במליאה, אנחנו נגרום לכך שראש הממשלה ישלם בכיסאו במקום שהאזרחים ישלמו מכיסם", אמר.
ח"כ מוסי רז (מרצ) מבטיח אף הוא להאבק בהצעה. "אין גבול לחוצפה", אמר. "ש"ס עובדים עלינו בעיניים. הם רוצים לא לשרת בצבא ולקבל קיצבאות כאילו שירתו. זה מה שנקרא ישראבלוף. הצעת ש"ס רק מוכיחה שכל תכליתה של ההפליה בקיצבאות הילדים נועדה לפגוע בערבים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
הטבה לכל העמלים על הגנת המדינה. ח"כ פרץ
גלי תיבון
מומלצים