שתף קטע נבחר

הצעת חוק: דין מוות למחבל מתאבד שנעצר

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי): לגרש משפחות מתאבדים ולהרוס את ביתם. הנדל בעקבות הפיגוע: להיכנס לשטח בנחישות ולהרוס את תשתית הטרור

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) הניח הבוקר (יום ג') על שולחן הכנסת הצעת חוק, הקובע כי פיגוע התאבדות ממניעים אידיאולוגיים יוגדר כפשע נגד האנושות. על-פי ההצעה, ייגזר דין מוות על מחבלים מתאבדים, שנעצרו בטרם הצליחו להוציא את תוכניתם לפועל.
עוד נאמר בהצעה, כי על הזדהות פומבית עם פיגוע התאבדות והשמעת דברי עידוד למחבלים יוטל עונש מירבי של 20 שנה. ארגון שיביע תמיכה במעשה התאבדות יפורק, יוצא מחוץ לחוק וכל רכושו יוחרם. במקביל, תגורש משפחתו של מחבל מן הארץ, ורכושה יוחרם.
השם שבחר חבר-הכנסת אריאל להצעתו: "הצעת חוק לעשיית דין במתאבדים ובעוזריהם", בדומה לשם החוק שהתקבל לפני שנים רבות ל"עשיית דין בנאצים ובעוזריהם". אריאל כותב בהצעתו, כי "התאבדות או גרימת התאבדות ממניעים אידיאולוגיים במקום בו נמצאים אנשים נוספים בדרך, העלולה לגרום למותם או לפציעתם - היא פשע כלפי האנושות, ודינה מיתה". הוא מוסיף: "התאבדות פירושה גם ניסיון להתאבדות, וכן עריכת הכנות ממשיות להתאבדות".
ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי הניח הצעה דומה על שולחן הכנסת, הקובעת כי משפחות המחבלים המתאבדים יגורשו ובתיהם ייהרסו. "הקלות הבלתי נסבלת בה מקימה הרשות הפלסטינית תשתית טרור סמוך לעיר הבירה של ישראל חייבת להוביל אותנו לתגובה נחושה של כניסת צה"ל לכל השטח, וחיסול תשתית הטרור עד תום", אומר הנדל. "באופן נקודתי ברור לכל, כי את משפחת המחבל יש לגרש מכאן מייד לאחר הפיגוע, ואת ביתם יש להרוס".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
זידאן, מחבל שנעצר
צילום: חגי אהרון
מומלצים