שתף קטע נבחר

"מי מממן את הכנסים הפוליטיים של מופז?"

בעקבות חשיפת ynet על הכנסים והסיורים שעורך הרמטכ"ל היוצא לאישים פוליטיים, שיגר ח"כ רן כהן מכתב לשר הביטחון, ובו שאל אותו מי משלם על כנסי הפרידה

ח"כ רן כהן ממרצ פנה במכתב לשר הביטחון ושאל אותו מאין מגיע המימון לאירועי פרידה של הרמטכ"ל, שאליהם מוזמנים אישים פוליטיים. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, גורמים פוליטיים האשימו את הרמטכ"ל היוצא, שאול מופז, בעריכת כנסי פרידה בעלי סממנים פוליטיים.
ח"כ כהן כתב לשר הביטחון: "במקביל לפרסום ב-ynet קיבלתי בדואר לכנסת הזמנה לאירוע פרידה מהרמטכ"ל בחסות המועצה האזורית עמק יזרעאל בהשתתפות יהורם גאון ותזמורת צה"ל". לטענת ח"כ כהן, נודע לו על כנסים נוספים ש"הרמטכ"ל הוזמן אליהם כאורח של אישים פוליטיים".
ערב הפרידה לרמטכ"ל אמור להיערך ב-30 ביוני באמפיתאטרון בנהלל. בתכנית האמנותית: הופעות של יהורם גאון, צוותי הווי של פיקוד צפון, חיל הים ותיאטרון צה"ל בליווי תזמורת צה"ל. לצורך האירוע נשכר הבמאי יעקב מורג וצוות הפקה. ההזמנה לאירוע הודפסה על נייר כרומו יקר. את ערב הפרידה כרכו המארגנים בחגיגות 80 שנה לנהלל, 90 שנה לקיבוץ מרחביה ומאה שנה לקרן הקיימת לישראל.
"בימים של קיצוצים חריפים מי מממן האירוע האמור בעמק יזרעאל?", שאל ח"כ כהן את שר הביטחון והוסיף: "האם לא נכון יותר שתזמורת צה"ל תופיע בפרידות מהרמטכ"ל בפני יחידות צה"ל למיניהן? אם התקציב לאירועים אלה הוא מצה"ל ומערכת הביטחון - מדוע לא תחליט ותורה על העברת התקציבים הללו לרכישת אפודי מגן חיוניים, למיגון רכבים בפני פיגועים ולמטרות חיוניות אחרות? האם מקובל שגופים ציבוריים ופוליטיים יערכו ערבי פרידה לרמטכ"ל, תוך השקעה של כספי משלם המיסים?".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים