שתף קטע נבחר

הנשיא למולדת: הצטרפו לממשלה

נשיא המדינה קצב פתח את ועידת מולדת, שעסקה בנושא הטרנספר. יפתח פלמ"ח זאבי לא השתתף בוועידה

בירושלים נפתחה שלשום (ה') הוועידה הרביעית של תנועת מולדת, לראשונה ללא רחבעם זאבי. גם בנו של זאבי המנוח, יפתח פלמ"ח זאבי, לא השתתף בוועידה. אורח הכבוד בוועידה, שדנה בנושא הטרנספר, היה נשיא המדינה, משה קצב.
בנאומו גינה קצב את מדינות העולם המחזיקות במוסר כפול ומתעלמות משפיכות הדמים בישראל. בעת שקרא הנשיא לציבור "להיות שקול כדי לא להגביר את המוטיבציה של המחבלים", נשמעו באולם קריאות ביניים בנוסח "לחסל את ערפאת" ו"רק טרנספר יביא שלום". בשלב זה החל הנשיא לנהל דו-שיח עם הקהל. הנשיא אמר: "אני לא מתחייב להשמיע כל מה שאתם רוצים לשמוע", ובתגובה קראו לעברו הנוכחים: "אתה יכול ללכת". בנאומו קרא הנשיא לתנועת מולדת להצטרף לממשלה כדי "להגביר את האחדות".
יו"ר התנועה, בני אלון, אמר מנגד שממשלת האחדות הגיעה לסוף דרכה. "לו היה פה ראש הממשלה, הייתי אומר לו: 'ממשלת האחדות מיצתה את עצמה. אחדות היא דרך וממשלת אחדות היא אמצעי".
אלון דרש מהממשלה לנקוט צעדים קיצוניים הרבה יותר במלחמה בשטחים, ואמר: "במחנה הפליטים ג'נין הממשלה היתה צריכה להודיע לתושבים לפנות את בתיהם, ולאחר מכן להפציצם כדי להימנע מאבדות כתוצאה מהמלכודים".
בוועידה נכחו כ-800 צירים מכל רחבי הארץ. אורח נוסף בכינוס היה הזמר אריאל זילבר, ששר לקהל מספר שירים. זילבר הביע לפני מספר חודשים תמיכה ברעיון הטרנספר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קצב. מולדת לממשלה
צילום: איי פי
מיכאל קרמר
זילבר. שר שירים
מיכאל קרמר
מומלצים