שתף קטע נבחר

פרס: "הפלסטינים יכלו להשיג הרבה יותר בלי טרור"

שר החוץ נפגש עם סגן שר החוץ הסיני וציין כי "את כל מה הפלסטינים רצו - הם קיבלו בהצעת קלינטון, ואנו הסכמנו, אז מדוע הם צריכים להרוג?"

שר החוץ שמעון פרס נפגש אמש (ו') בלשכתו בתל אביב עם סגן שר החוץ הסיני, יאן ואן צ'אנג. פרס אמר לסגן השר הסיני כי "ישראל מעוניינת לתת לפלסטינים את זכויותיהם, אבל הדבר שאיננו יכולים לשאת הוא פיגועי טרור".
פרס הוסיף כי "הפלסטינים יכלו להשיג הרבה יותר בלי טרור. את כל מה שהם רצו - הם קיבלו למעשה בהצעת הנשיא קלינטון בלי טרור. קלינטון הציע להם 97% מהשטח - והסכמנו. הם ביקשו מעמד בירושלים, והסכמנו. אז מדוע הם צריכים להרוג?", שאל פרס.
שר החוץ פרס אמר לסגן השר כי "הבעיה העיקרית של ישראל כעת היא פיגועי הטרור, והמטרה העיקרית היא למצוא פתרון מדיני". פרס הסביר לסגן השר הסיני כי פעולות צה"ל בשטחים כיום נעשות "בלית ברירה".
סגן השר אמר כי הוא מקווה "ששני הצדדים יגלו איפוק וישובו לשולחן הדיונים", וכי סין מעוניינת לשתף פעולה במסגרת מאמצי התיווך באזור. הוא הדגיש כי "סין תומכת בהשבת הזכויות הלגיטימיות של העם הפלסטיני והקמת מדינה פלסטינית", אולם יחד עם זאת ציין כי "סין מתנגדת לכל גילוי אלימות נגד אזרחים ישראלים תמימים". הוא קרא לשני הצדדים לשוב לשולחן הדיונים כדי להמשיך ביישום תהליך אוסלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
"לא יכולים לשאת טרור". פרס
צילום רויטרס
מומלצים