שתף קטע נבחר

עובדי הרכבות: נשכב על המסילות ונעצור את הרכבות

עובדי רכבת ישראל מאיימים לשבש את פעולת הרכבות, לקראת הדיון בהצעה להפריט את קו הרכבת תל אביב-כפר סבא

"לא נהסס לעצור את כל הרכבות בישראל, גם אם נאלץ לשכב על מסילת הברזל". כך אמר היום (א') שאול עוקיש, יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל, לקראת הדיון מחר בוועדת שרים לענייני כלכלה בהצעת האוצר להפריט את קו הרכבת תל אביב-כפר סבא.
ועדת שרים לענייני כלכלה אמורה לאשר מחר הצעת החלטה של האוצר לביצוע עבודות סלילת קווי רכבת בשיטת B.O.T., לפיה יבחר יזם פרטי, אשר יקים את מסילות הרכבת ובתמורה לכך יקבל מהמדינה זיכיון להפעלת הרכבת.
העובדים פנו להסתדרות בבקשה להכריז סכסוך עבודה דחוף. הוועדה לתיאום וביצוע תתכנס ביום ד' לישיבת חירום ותדון בסכסוך. שלמה שני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, פנה לשרי האוצר, התחבורה והעבודה בדרישה להוריד לאלתר את הנושא מסדר היום.
עוקיש ציין: "בזעת אפנו שיקמנו את הרכבת והעלנו אותה על הפסים, ועכשיו כשהעסק משגשג מישהו רוצה לעשות מזה הון". עוקיש מאיים, כי הם לא יבחלו בשום צעד כדי לעצור את רוע הגזירה.
עובדי הרכבת רואים בכך את תחילת הסוף, והם חוששים כי זו תחילת תהליך של הפרטה כוללת שתפגע במקום עבודתם.
שני ציין בפנייתו למשרד האוצר והתחברה, כי העברת העבודה לגורמים חיצוניים עלולה לגרום לשינוי במבנה ההעסקה הקיים ולמתיחות ביחסי העבודה. שני הוסיף, כי "הוצאת העבודה לגורמים חיצוניים תאיים על יחסי העבודה והמוטיבציה הקיימים כיום ברכבת ועל הסכנה של העברת העבודה מעובדים מאורגנים לעובדים בלתי מאורגנים".
עובדי הרכבת טוענים, כי הוצאת העבודה מידיהם עלולה לגרום לסכנה לציבור הנוסעים, משום שקבלן פרטי עלול לחסוך גם בהוצאות הבטיחות.
בהסתדרות מציינים, כי ביצוע העבודה באמצעות עובדי רכבת ישראל יכול היה לסייע למאבק באבטלה, שכן לצורך העבודה היה אפשר לגייס עובדים נוספים ולהחזירם למעגל העבודה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע"מ
"נשכב על מסילת הברזל"
צילום לע"מ
מומלצים