שתף קטע נבחר

אלי ישי: איני מגרש משפחות חיילים שעלו באשרות מזוייפות

אמר את הדברים בדיון בכנסת, בעקבות התבטאויותיו על החיילים לא יהודים. ח"כ פינס קרא לו להתפטר

דיון מיוחד נערך אמש (יום ב') בכנסת בעקבות הפירסום ב-ynet על דברי השר אלי ישי, שאמר לפני כשבוע: "מי יודע אם החיילים הלא יהודים בצה"ל ירצו להילחם על כל המקומות". הדיון נערך בעקבות דרישתו של ח"כ אופיר פינס (העבודה).
ישי סירב להתנצל. "אנחנו מאבדים את הרוב היהודי בישראל. בעוד עשר שנים נקים וועדת חקירה לבדוק איפה טעינו", אמר. "יוסי שריד כבר אמר שמצידו יכול להיות ראש ממשלה לא יהודי... נושא החיילים הוא נושא כאוב. אף אחד לא מעלה בדעתו לפגוע בחייל צה"ל גם אם איננו יהודי. הבעיה היא אחרת לגמרי - יש פה אלפים ורבבות שמגיעים באשרות מזוייפות, ואת כל הפושעים האלה צה"ל מגייס ואז אינני מגרש אותם ולא את הוריהם. תגידו לי איזה מדינה פותחת כך את שעריה?".

חברי הכנסת תקפו את ישי: תתפטר

פינס אמר כי על שר הפנים לשקול התפטרות מתפקידו בשל הדברים. "השר ישי, אתה אדם שמקדש את השירות בצה"ל, מי אתה שתטיף מוסר ותגיד על חיילים עולים חדשים שהם לא נאמנים? מה זה פה איראן? קצת כבוד ודרך ארץ. עד עכשיו לא התנצלת. תן כבוד או שתתפטר. זה מזעזע שאתה מפקפק בהם".
אלי ישי שישב במליאה צעק לפינס: "אתה לא מדבר לעניין, לא רוצה לשמוע אותך. אתה עושה הצגות לתקשורת".
ח"כ איוב קרא היה נסער לא פחות מדברי השר ישי נגד החיילים. "כאב לי לשמוע את אלי ישי אומר את הדברים. פגעת בצה"ל שהוא גוף תחת קונצנזוס. אסור לשים סימן שאלה לגבי החיילים. זו תעודת עניות לרבנים ששלחו אותך לכנסת. אני מתבייש כשאני רואה עולים שנותנים את דמם למדינה - בדואים, דרוזים, צ'רקסים, עולים מרוסיה - ושר בישראל משאיר סימן שאלה סביב התנהגותם בעת חירום".
ויקטור בריילובסקי (שינוי): "ההשמצות של השר ישי אחת לחודשיים - הפכו למסורת קבועה". ח"כ זבולון אורלב (המפד"ל) בחר להתעלם מנושא הדיון והעלבון שהוטח בחיילים עולים והעדיף לדבר בזכות שינוי חוק השבות, כך שיקשה על עולים להיקלט בישראל. "העובדה שיש חיילים לא יהודים שנפלו למען המדינה היא העדות הטובה ביותר לנאמנותם", אמר, "אך השאלה היא האם אנו רוצים חיילים שנשבעים על הברית החדשה בצה"ל. האם זה צה"ל שרצה בן גוריון?".
מרינה סולודקין (ישראל בעליה) תקפה את ישי. "אתה לא איש פרטי, אתה לא חיים חפר, לא דליה רביקוביץ', לא יוסי בנאי. אתה בתפקיד רם. אם אתה רוצה להשמיץ, אולי תתפטר ותהיה איש פרטי".
ח"כ רחמים מלול שהתגייס כדי לגונן על ראש מפלגתו עלה לדוכן המליאה ואמר כי עיקר דברי ישי בכנס בבר אילן עסקו בהתבוללות. "השר מילא חובה לאומית כאשר ביקש להעלות נושא חשוב לסדר היום הציבורי, נושא שגולדה ובן-גוריון ניתחו את סכנתו. הם כינו את ההתבוללות 'השואה השקטה'. אתם עושים עכשיו אינתיפאדה תקשורתית בבית הזה. השר אמר בסך הכל שיש 268 אלף לא יהודים מכלל העלייה. גם אופיר פינס לא רוצה בישראל עצי אשוח בחג המולד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן לידור
נגד נוצרים בצה"ל. השר ישי
צילום: רונן לידור
מומלצים