שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אזרח ישראלי חשוד בריגול לטובת חיזבאללה

  "ניסים" ממרכז הארץ, שאמו יהודייה-לבנונית, העביר לפעיל הארגון מידע מודיעיני רב, כולל התרעות על חיסולים שישראל תכננה. מקורות ביטחוניים: חיזבאללה מגביר את פעילותו בתוך ישראל

  בית המשפט העליון דחה אתמול (יום ו') את החלטתו בעניין התרת פרסום פרטים נוספים בפרשת המרגל הישראלי לטובת החיזבאללה, שהותרה לפרסום שלשום. המדינה תגיש לבית המשפט בכתב בתוך חמישה ימים את הנימוקים מדוע פרסום שם משפחתו, תמונתו וסימנים מזהים נוספים של המרגל אינם מסכנים את משפחתו בלבנון, ואז יחליט בית המשפט העליון האם להיענות לבקשה לפרסם את הפרטים.
  בית המשפט המחוזי בת"א קיבל את עמדת פרקליטות המדינה והתיר את הפרטים לפרסום, אולם עורכת דינו של החשוד, רונית רובינזון, ערערה לבית-המשפט העליון בבקשה לאסור את פרסום שם משפחתו, תמונתו ושמות אנשי החיזבאללה שיצר עמם קשר.
  עד עתה הותר לפרסם כי לבית המשפט המחוזי הוגש כתב אישום נגד "ניסים", תושב מרכז הארץ, באשמה של "קיום מגע ביודעין עם סוכן חוץ ומסירת ידיעה לאויב במטרה לפגוע בביטחון המדינה". לטענת המדינה, יש בידיה ראיות רבות להוכחת אשמתו של ניסים.
  ניסים הוא יליד לבנון, בן לאם יהודייה ואב מוסלמי, שעלה לישראל בשנת 92'. על פי כתב האישום, הוא העביר לחיזבאללה מידע מודיעיני רב. הקשר עם הארגון נוצר באמצעות אחיו של הנאשם, המתגורר בלבנון. האח הלבנוני סיפר לאח הישראלי כי חבר שלו, פעיל בחיזבאללה, מעוניין לדבר אתו. בעקבות אותה שיחה התקשר ניסים לפעיל החיזבאללה, וזה ביקש ממנו כי יעביר לו ידיעות שונות.

  מפה של תל-אביב ומידע צבאי מסווג

  בין השאר ביקש איש החיזבאללה מפה של אזור תל-אביב, שבה יהיו מצויינים אתרים של חברת החשמל וחברת הגז. כמו כן הוא ביקש מניסים תמונה של קרוב משפחה שלו, שהוא בכיר במערכת הביטחון. בנוסף, התבקש ניסים ליצור קשר עם קצין בכיר בצה"ל ולדלות ממנו מידע בעניינים צבאיים ותגובות אפשריות של ישראל לפיגועים.
  מכתב האישום עולה כי ניסים השיג את הפריטים עליהם סוכם, ואף צילם מתקני גז וחשמל נוספים באיזור חיפה והמרכז מבלי שהתבקש לכך.
  כחודש לפני מעצרו מסר ניסים לחבר החיזבאללה, מידע לפיו סביר להניח שישראל תתחיל לבצע חיסולים של גורמים בכירים, הן בלבנון והן בשטחים. ימים ספורים לאחר מכן, נרצח בלבנון בנו של אחמד ג'יבריל, ובשיחה שקיים הנאשם עם אותו חבר חיזבאללה, הוא אמר לו כי זו ההוכחה שישראל החלה בחיסולים.
  ניסים ופעיל החיזבאללה קבעו להיפגש בחו"ל, ולאותה פגישה אמור היה ניסים להביא את תמונת קרוב המשפחה. השניים אף דנו בתשלום עבור הטיסה לחו"ל, וחבר החיזבאללה הציע לניסים שישלח לו אלף דולר למימון הנסיעה.

  מעורבות גוברת של חיזבאללה

  הפרשה החדשה מצטרפת לשורת אירועים שבהם היה מעורב חיזבאללה בתקופה האחרונה. מקורות ביטחוניים בישראל אומרים כי הארגון מרבה לפעול בתוך ישראל, ולבצע פעולות טרור. רק בימים האחרונים נלכד איש הארגון, אזרח זר, בחברון. לישראל ידוע על קשרים הדוקים בין חיזבאללה לארגוני הטרור בשטחים. בנוסף מעריכים בצה"ל כי חיזבאללה מתכנן בימים אלה לחמם מחדש את גיזרת הגבול, ומתארגן לביצוע פיגועים שונים. עם זאת, לאחרונה התרבו גם הידיעות על עיסקת חילופי שבויים הנרקמת בין ישראל לארגון, בתיווך גרמני.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  ניסים בבית המשפט
  צילום: ערוץ 2
  מומלצים