שתף קטע נבחר

ישי: הממשלה צריכה להחליט על פינוי מאחזים ולא בן אליעזר

שר הפנים הסביר ש"צריך למנוע את החשש שהחלטת שר הביטחון לפנות מאחזים נובעת ממניעים פוליטיים". שלום עכשיו: 9 התנחלויות הוקמו בין מארס-יוני

שר הפנים אלי ישי קורא לקבל החלטת ממשלה בעניין פינוי המאחזים בשטחים. זאת, לדברי השר ישי, כדי למנוע את החשש שהחלטת שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לפנות מאחזים נובעת ממניעים פוליטיים. ישי הוסיף, כי יש לקבל החלטת ממשלה בעניין, שבמסגרתה ידונו על כל אחד מהמאחזים.
לדבריו, יש לפנות מאחזים שלא מתכוונים להכשירם ולהפכם לחוקיים והם מכבידים על פעולת כוחות הביטחון, אך החלטה על כל מאחז צריכה להיות תוצאה של מדיניות ממשלה ולא החלטה פרטית של שר הביטחון.
אתמול אמר בן אליעזר בכינוס של ועידת צעירי מפלגת העבודה, כי נתן הוראה לפנות עד הערב עשרה מאחזים בלתי חוקיים. בן אליעזר הוסיף כי הוא מתכוון לפעול לפינוי עשרה מאחזים נוספים בקרוב.
שר הביטחון טען בדבריו כי לאחרונה לא הוקמו מאחזים חדשים, ואת כולם קיבל "בירושה".

ח"כ הנדל מזהיר: נפיל הממשלה

ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי פועל לכנס את מפלגות הימין, במטרה להזהיר את ראש הממשלה, "שאם לא יפעל לסיכול תוכניותיו של שר הביטחון לפנות מאחזים בלתי חוקיים, יפעל כל המחנה הלאומי כגוש אחד להפלת הממשלה".
הנדל מתכוון לכנס בקרוב את ישראל ביתנו-האיחוד הלאומי, המפד"ל, ישראל בעליה וגשר. הוא כינה את פעולותיו של שר הביטחון "פוליטיות, אנטי-ציוניות ובלתי אחראיות".

שלום עכשיו: 9 התנחלויות הוקמו בין מארס-יוני

מסקר שערכה תנועת "שלום עכשיו" עולה כי מאז הבחירות, בפברואר 2001, ועד היום, הוקמו 44 נקודות התנחלות חדשות בגדה המערבית. 9 מהנקודות הוקמו בין החודשים מארס-יוני.
לטענת התנועה, המונח "מאחז" לנקודות אלה מטעה. "נקודות אלה מהוות התנחלויות חדשות לכל דבר, שכן הן בעלות תשתית עצמאית ומשפיעות על תאי שטח חדשים".
צלי רשף, מראשי "שלום עכשיו" אמר ש"הממשלה מפירה בשיטתיות את התחייבותה לציבור כפי שמופיעה בקווי היסוד שלה, לפיה 'לא יוקמו התנחלויות חדשות'. הקמתן של התנחלויות חדשות פוגעת בביטחון המדינה ומעמידה בסכנה מיותרת חיילים ואזרחים נוספים. מצער מאד ששר הביטחון ממשיך לדבר על הורדת התנחלויות בעוד שמדי יום צצות התנחלויות חדשות וחיילי צה"ל ממשיכים לסכן את חייהם למען ההרפתקה המיותרת הזאת", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. לא החלטה פרטית
צילום: גלי תיבון
מומלצים