שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהפכנים עלק
  הגיע תורם של אסי וגורי לקבל תוכנית אישית. הפעם מדובר בפארודיה על ערוץ שלם, "שידורי המהפכה" (ערוץ 2). השניים מספרים על ההתחלה המפרכת (גורי: "הייתי מלצר במסיבה להולדת משי קליינשטיין", אסי: "עבדתי במפעל משפחתי לציפוי מתכות"), על הריחוק מחיי הזוהר, היחסים הקרובים והמריבות

  "שידורי המהפכה" נשמע כתוכנית תעמולה קומוניסטית או משהו דומה, אבל אתם יכולים להירגע: זהו שמה של התוכנית החדשה שמבשלים לכם אסי כהן וגורי אלפי, בני 27 ו-25 בהתאם, שתעלה השבוע על המירקע שלכם (ערוץ 2, יום ו' 22.00). תתכוננו לצחוק. הרבה.
  השניים יצאו מבית המדרש של "דומינו גרוס" לפני כשש שנים, אבל לנו הצופים נדמה שהם מתזזים לנו מול העיניים מאז ומעולם. נחשפנו אליהם כצמד מאז העונה השנייה של "רק בישראל", בה גילמו מגוון דמויות מוזרות. בעונה השלישית כבר התקבעו בתודעתנו כדוד ותקווה, הזוג הכי הזוי שיכול להיות, והפכו מייד לחביבי הקהל. מהרומן הלוהט עם "רק בישראל" נשאר רק הפתיח של התוכנית, בו הם נוטלים חלק. מהעונה הנוכחית הם נעדרים. הסיבה והתוצאה - "שידורי המהפכה", שלשמה ריכזנו כוחות.

  גם אתם נסחפתם לטרנד בו סטנדאפיסטים גולשים בטבעיות מפינה בתוכנית לתוכנית משלהם?

  אסי: "לא, רק במקרה יצא שנהיה גל כזה. העבודה על 'שידורי המהפכה' התחילה למעשה כבר לפני שנה וחצי".
  גורי: "הרגשנו שאנחנו רוצים לעשות משהו גדול, ואני לא אומר את זה בקטע שחצני. פשוט כבשנו את כל היעדים שתיכננו להגיע אליהם. יש לנו מופע, היינו בטלוויזיה ורצינו לעשות משהו חדש שידליק אותנו, שיכניס בנו רוח חדשה של יצירתיות. ניסינו להמציא שפה חדשה ולא יומרנית של קומדיה טלוויזיונית, לא סיטקום ולא תוכנית אירוח".
  אסי: "יצרנו תוכנית שמערבבת כמה ז'אנרים, ופנינו עם הפורמט המקורי שלנו למפיקים שלנו, יואב גרוס ויריב יפת. הם פנו עם זה ל'רשת', שמימנו לנו פיילוט, וזה התקבל".
  צריך לבלות בחברת השניים כדי להאמין לכל מילה שיוצאת להם מהפה. שחצנים הם לא. מקצוענים - אל"ף אל"ף, עובדה שהתגלתה במלוא הדרה גם בצילומי אחד מפרקי הסידרה בהם נכחתי, שהיו עמוסי קולגות וצוות מקצועי והתנהלו בסדר רגוע למופת, שהופר רק בפרצי הצחוק של הנוכחים שלא יכלו להתאפק. תוך שניות מחליפים השניים תלבושות ודמויות, עוברים מפרצוף אחד למשנהו.
  ההתחלה היתה פחות זוהרת. אסי כהן, ילד טוב אשדוד, וגורי אלפי, ילד טוב רמת גן, מצאו את עצמם (כל אחד לחוד ומסיבותיו, שעוד יפורטו) מעל בימת מועדון "דומינו גרוס", בערבי סטנד-אפ. זה היה באמצע שנות ה-90, והשידוך היה בלתי נמנע. ממש גורלי.

  תמיד חלמתם להיות שחקנים?

  אסי: "אצלי זה התחיל בצבא. הייתי בחיל הקשר. התחברתי עם אחד החיילים (אביעד בנטוב, שמופיע כיום כחלק מהצמד אביעד ואודי, בין היתר אצל דודו טופז), ויחד העלינו מופעי סטנד-אפ בערבי יחידה. בסוף הפסיקו להזמין אמנים לחגים, כי הפכנו לצוות ההווי של היחידה".
  גורי: "אני באתי מבית של תיאטרון (אביו הוא השחקן-במאי-מפיק יוסי אלפי), ותמיד היה ברור לי שאהיה שחקן. בתיכון למדתי במגמת תיאטרון, ובאחד התרגילים הייתי צריך לעשות סטנד-אפ, שנגמר בסידרת הופעות מול כל השכבה. בניתי מופע והופעתי יחד עם תומר יוסף בערבי הסטנד-אפ ב'דומינו גרוס'. בצבא שירתתי בלהקה צבאית. כשהשתחררתי, התגלגלתי לערבי הסטנד-אפ ב'צוותא'".

  ואיך הכרתם?

  אסי: "באותה תקופה נפרדתי מאביעד על רקע חילוקי דעות מקצועיים, מה שלא מפריע לנו להיות חברים טובים עד היום".
  גורי: "הכרתי אותם מהמועדון, שמעתי על הפרידה, ואז יואב גרוס, שידע שאני רוצה להופיע עם עוד מישהו כצמד, שידך בינינו".
  זה היה ב-96'. השניים התחילו לאסוף חומרים, ותוך שנה העמידו מופע שלם. בשנת 2000 חל המפנה בקריירה, כשצורפו לצוות המופע "דומינו" בטלוויזיה החינוכית.

  עברו שלוש שנים עד שחדרתם לטלוויזיה. ממה חייתם?

  אסי: "מהרבה עבודות מזדמנות. בהתחלה הסטנד-אפ היה לגבינו מעין תחביב. עבדתי במפעל משפחתי לציפוי מתכות, עבודה עם המון כימיקלים, הייתי מגיע להופעות עם ידיים צהובות מכלור וכולם היו צוחקים עלי. עבדתי בתחנת דלק, מכרתי ג'ינסים מזויפים...".
  גורי: "עבדתי כמלצר בקייטרינג. הייתי המלצר בחתונה של משה פרסטר, באירוע שנערך לכבוד לידת משי קלינשטיין, עבדתי בניהול הצגות".

  ומכל העבודות שאבתם רעיונות לדמויות שלכם?

  אסי: "בין היתר. היתה לנו תקופה שנרשמנו כמצוות ההורים לאוניברסיטה. בילינו שם בדיוק סמסטר אחד, בו למדנו בימוי תיאטרון. היה שם מורה למשחק, פלצני כזה, שהיווה השראה לאחת הדמויות שלנו שמככבת אצלנו עד היום. אנחנו כותבים על מה שמצחיק אותנו, אין לנו סגנון ספציפי. לא מתעסקים באקטואליה. ב'שידורי המהפכה' אנחנו עוסקים בטלוויזיה, אז מדברים על כל המרכיבים".

  ומהיכן צצו דוד ותקווה?

  אסי: "סתם מאיזה אילתור על הבמה. הופענו איתם בלי פאות ובלי תלבושות, גורי היה מזיז את הפוני והופך לתקווה. שמנו לב שאוהבים אותם. כשהצגנו אותם לארז טל ולצוות שלו ב'רק בישראל', הבאנו פאות ובגדים. אחרי שלוש תוכניות ראינו שהדמויות תפסו".
  אסי וגורי חברים טובים גם מחוץ לבמה. השניים, עם בנות זוגם (גורי נשוי להילה, מפיקה, אסי חי כבר ארבע שנים עם ליאן, סטודנטית למשפטים), מתגוררים בשכנות.

  אתם חיים יחד באינטנסיביות, יוצרים יחד, אין חיכוכים ומריבות?

  אסי: "יש, הרבה פעמים".
  גורי: "זה חלק ממערכת יחסים של תן וקח. אנחנו עובדים בתחום מלחיץ, יוצרים, וזה אומר עבודה עם המון אמוציות. לפעמים יש ריבים ומתווכחים, אבל אנחנו יוצאים מזה מחוזקים. אנחנו מתבגרים יחד".
  אסי: "בסוף תמיד הכל מסתדר".
  יש גם פיצולים בקריירות. גורי כיכב לא מזמן בסידרה "101". את אסי נראה בקרוב בדרמה "יוסי וג'אגר" של איתן פוקס. ימי הקייטרינג והכימיקלים חלפו מזמן. התחביב, שהתקבל בהתחלה בתמיהה - לפחות מצד המשפחות של השניים - הפך למקצוע. השניים, המריצים מדי שישי את המופע שלהם ב"צוותא", מודים שאפשר להתפרנס בארץ די בכבוד כשחקנים.

  כמה מילות עידוד לשחקנים צעירים?

  גורי: "אנחנו בדיוק כמו כל אותם חבר'ה צעירים שרוצים להצליח".
  אסי: "אנחנו לא מרגישים כוכבים, סטארים, אנחנו עושים את שלנו בכיף ולא הולכים לאירועים ומסיבות".
  גורי:" אנחנו לא חיים חיי זוהר. זה לא משהו שמדבר אלינו. בעיני, הצלחה של אמנים היא לא משהו של הרגע אלא איך אתה שומר עליה. איך אתה בונה לך קריירה של שחקן שתחזיק לאורך זמן, ולא איך אתה מטפס למעלה מהר והכי גבוה. תהילה זה דבר בר חלוף. הדברים שנשארים הם עבודה יומיומית ויצירה". 0

  ספרו לסבתא

  בצילומים, באולפן מספר 6 באולפני הרצליה, גורי מנסה לעשות לי סדר בדברים: "מדובר בזכיין חדש, שלא זכה במכרז בהליכים המקובלים, ודרך כל מיני פרוטקציות הגיע ל'רשת', שהקציבה לו חצי שעה שבועית. בפרק הזמן המצומצם הזה נדחסים תוכניות אקטואליה ובידור, חדשות ופרומואים. המשתתפים הם חברים טובים שלנו, והרעיון והתסריט כולו שלנו. עבדנו על זה קשה כמה חודשים טובים, כי לא מדובר בתוכנית אירוח סתמית".

  מאיפה בא השם "שידורי המהפכה"?

  "אינסטינקט. מהרגע שעלינו על הפורמט, צץ השם".
  השחקנית רותם אבוהב תגיש תוכנית בשם "נשית", בסגנון החיים הטובים. שירלי שוורצברג ("רמת אביב ג'") ולירון לב ("סיטי טאוור") מגלמות דמויות בטלנובלות ובאופרות סבון של הזכיין. חברי שלישיית "מה קשור" (אסי ישראלוף, ציון ברוך ושלום מיכאלשווילי) משתתפים בתוכניות שונות במגוון דמויות. הצמד אורי ועמית מכהנים כ"פרשנים" במהדורת החדשות של הערוץ. יש כמובן סידרת דרמה עם דוד ותקווה המיתולוגים, ויש גם נערת מזג אוויר חדשה, מרגלית קלדס. טוב, לא בדיוק נערה, שכן קלדס בת ה-70 היא הסבתא של אסי.

  סבתא מרגלית, איך הגעת לתוכנית?

  "אסי התגורר אצלי בבית תקופה מסוימת, ואני זוכרת שכל הזמן אמרתי לו: מה זה, אין לך איזה תפקיד לסבתא? יום בהיר אחד הוא מודיע לי: יש לי תפקיד בשבילך. הופעתי איתו בתוכנית של 'דומינו גרוס', ומאז יש בתוכי החיידק".
  ובחזרה למתרחש באולפן. שעת בוקר מוקדמת, וממש ברגע זה מתחילים צילומי הפרומו של הערוץ. נזכיר שוב שמדובר בפארודיה, ופרומו ב"שידורי המהפכה" הוא כמה שניות מצולמות עם הטאלנט, בלי מילים. אבוהב מגיחה לשטח, מולבשת מייד כאשה בהריון מתקדם ומתיישבת על ספת האירוח בפרומו לתוכניתה "נשית".
  צוות התפאורה משנה זוויות, והנה ניצב מולנו מטבח עם משטח עבודה, בדיוק כמו בכל תוכנית בישול ממוצעת. הרמטכ"ל, שמגולם על ידי גורי, מתראיין בתוכנית ראיונות אישית וגם בתוכנית בישול. הטבח הוא אחד משחקני שלישיית "מה קשור". כמה טייקים של צילום, כמה ביצים שנשברות במהלך נסיונותיו הקולינריים של הרמטכ"ל, שוב כמה פרצי צחוק פרועים, ולאייטם הבא. גורי מארח את אסי, שמופיע כזמר מזרחי, הלבוש חליפה תואמת לז'אנר ואוחז מיקרופון בצורה זהר ארגובית.
  לאולפן מגיעה סבתא מרגלית, נערת מזג האוויר שלכם. קלדס, סבתא גאה ל-11 נכדים ולשתי נינות (ים ותכלת), מורכבת בגאון על אופנוע כבד. אין ספק, היא מגלה רוח ספורטיבית להפליא וגם מקצוענות. לצילומים היא מגיעה עם מזוודת בגדים מהבית, נשמעת להוראות הבמאי וממלאת ברצינות את תפקידה המבדח. אסי, הנכד הגאה, לא מש ממנה, דואג להביא לה כיסא שתשב בין טייק לטייק.
  לצד הצוות המקצועי והזריז דואגים לשיפור מצב הרוח גם קרובי משפחה: על הסט מסתובבים הילה אלפי, אשתו של גורי שבאה לבקר, ושי, בעלה של רותם אבוהב. באחת ההפסקות שבין צילום לצילום ניגש אלינו לפתע רועי סטריקובסקי, המפיק בפועל, ומודיע לנו כי אנו מגויסים כניצבים לאחת הסצינות.... נדחסנו מייד לחדרה של המלבישה, ואחרי שכל אחד מאיתנו וידא כי אי אפשר לזהותו, יצאנו לכמה דקות של צילום... אני מודה, זו היתה חוויה משעשעת.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים