שתף קטע נבחר

ש"ס משכה את הצעת החוק לקיצור שעון הקיץ

ההחלטה התקבלה לאחר שבימים האחרונים התקיימו דיונים פנימיים במפלגה בהם השתתף גם הרב עובדיה יוסף. ח"כ פורז (שינוי): "אני שמח שש"ס הבינו שהם אינם 'כל יכולים'.... ההצעה היתה מקוממת וש"ס נבהלה מהלחץ הציבורי בנושא"

סיעת ש"ס משכה היום (ד') את הצעתה לקיצור שעון הקיץ.
ההחלטה התקבלה לאחר שבימים האחרונים התקיימו דיונים פנימיים בש"ס, בהם השתתף גם מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף. בעקבות הדיונים הודיעו היום חברי הכנסת של ש"ס, בדיון שנערך בוועדת הכנסת, שהם מושכים את הצעתם לקצר את שעון הקיץ בשלושה שבועות.
גורמים במפלגה אומרים שההערכה היתה שהח"כים לא יצליחו להעביר את החוק במהלך פגרת הכנסת המתחילה מחר, ולכן, כדי למנוע תבוסה, החליטה התנועה למשוך את ההצעה. יחד עם זאת, בש"ס הסבירו שההחלטה היא לגבי השנה הנוכחית, אך במושב החורף הקרוב של הכנסת יחזרו ויעלו את ההצעה לגבי שעוןם הקיץ בשנים הבאות.
ל-ynet נודע שהרב עובדיה יוסף דחה מלכתחילה את הבקשה לסגת מקיצור שעון הקיץ. הרב אמר לאנשיו: "ואתם את נפשותיכם הצלתם", והסביר שלא דאג דווקא לאנשי ש"ס, אלא לאנשים החלשים פיזית ודתית ואשר בכל זאת צמים ביום הכיפורים.
עוד נודע שהרב דחה גם את הטענה כאילו דרישת ש"ס לקיצר את שעון הקיץ סותרת את הציווי "ועיניתם את נפשותיכם". הרב אמר: כתוב ו'עיניתם את נפשותיהם' ולא כתוב 'וסיכנתם את נפשותיכם'.
בתגובה להחלטה אמר ח"כ פורז (שינוי): "בכל זאת ש"ס אינם 'כל יכולים'. אני שמח שהם הבינו, אמנם באיחור, כי מדובר בהצעת חוק המקוממת את הציבור, בלתי מוצדקת ומהווה הפרה של ההסכם שנעשה ביני לבינם. רוב הציבור לא יכול היה לסבול את קיצור שעון הקיץ ונראה שש"ס נבהלה מהלחץ הציבורי".

הירהורי כפירה גם במגזר החרדי

במגזר החרדי התעוררו לאחרונה הירהורי כפירה בקשר להתעקשות בנושא קיצור שעון הקיץ. במאמר פרי עטו של יונתן רוזנבלום, שהתפרסם לאחרונה בשבועון החרדי הפופולרי "משפחה", מתח רוזנבלום ביקורת על ההתעקשות החרדית לשנות את שעון הקיץ, כדי להקל על הצמים ביום כיפור, זאת תוך כדי הפרת הסכם קודם בעניין.
"ההחלטה לפתוח מחדש את נושא שעון הקיץ, מצביעה על כישלון מוחלט בהבנת החששות והפחדים של הציבור החילוני מפני כפייה דתית", כתב רוזנבלום והוסיף: "אנחנו מוכרחים לעשות הכל כדי לא להוסיף 'דלק' לחששות אלו. הווה אומר, עלינו לבחור את המאבקים בשימת לב מיוחדת, ולהיאבק רק על הנושאים החשובים לנו ביותר. שעון הקיץ הוא פשוט לא נושא כזה".
רבים בציבור החרדי אמרו שאינם מבינים את פשר ההתעקשות וכי "ממילא צמים את אותן ה-25 שעות, אז מה זה משנה מה השעה?".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
דאג דווקא לחלשים. הרב עובדיה
צילום:דודו בכר
מומלצים