שתף קטע נבחר

אולימפיאדת הנכים: זהב לליבוביץ', כסף לגליקמן

השחיינית הישראלית, קרן ליבוביץ', קבעה שיא עולם במשחה ל-100 מ' חופשי (1:10.25 דקות) וזכתה במדליית הזהב הראשונה של ישראל באולימפיאדת הנכים. זאב גליקמן, זכה במדליית הכסף בטורניר הטניס שולחן

השחיינית קרן לייבוביץ' (27), שנפצעה בגבה במהלך שירותה הצבאי ונותרה משותקת בשתי רגליה, קבעה הבוקר שיא עולם במשחה ל-100 מ' חופשי (1:10.25 דקות) וזכתה במדליית זהב באולימפיאדת הנכים שנערכת בסידני. למעשה השיא ב-100 מ' חופשי, מהווה שיא עולם שלישי של השחיינית המוכשרת המחזיקה בשיא העולמי גם במשחים ל-100 מ' גב ו-50 מ' חתירה.
לייבוביץ', שבעבר השתתפה במספר תחרויות בינלאומיות חשובות כמו אליפות עולם ואליפות אירופה, זכתה במדליה אולימפית ראשונה באולימפיאדה הראשונה בה היא משתתפת. "מאליפות אירופה הקודמת חזרתי עם שלוש מדליות זהב ומאליפות העולם בשנה שלפני חזרתי עם שתי מדליות זהב ומדליית ארד. התוצאות לא מגיעות סתם, אני מתאמנת פעמיים ביום עם המאמן שלי, ערן שטרן. האימונים של ספורטאי נכה תחרותי לא שונים מאימונים של ספורטאי בריא תחרותי. התכנים קצת שונים כי יש מגבלות פיזיות. כיום ספורט הנכים הופך להיות מקצועי יותר ויותר. הגיע הזמן שניקח דוגמה מאנגליה, בה אין הבדל בין ספורטאי בריא לספורטאי נכה בתמיכה שהם מקבלים ובחשיפה התקשורתית. אני מקווה שנגיע לזה גם בארץ, כי ספורטאי הוא ספורטאי".
לישראל זו המדליה השלישית באולימפיאדת הנכים אחרי שהקלע דורון שזירי זכה במדליית כסף בירי ברובה זעיר בשכיבה והקופץ לרוחק יוגב קנזי, זכה במדליית הארד בקפיצה לרוחק.

כסף לזאב גליקמן

טניסאי השולחן הישראלי, זאב גליקמן, זכה במדליית כסף לאחר שגבר בחצי הגמר על אלוף העולם הגרמני, תומאס קורפס 0:2 במערכות. בגמר הוא נוצח על ידי גרמני אחר, יוכין וולמרט, בשלוש מערכות - 2:1. גליקמן, מדליסט הזהב מאולימפיאדת ברצלונה 92' וסגן אלוף העולם, הבטיח בראיון שנתן לפני היציאה לסידני שלא לאכזב ואכן עמד בציפיות: "אמנם ההתרגשות תמיד קיימת, אבל כמו שעד עכשיו לא איכזבנו, אני מקווה שגם באולימפיאדה הזאת לא נאכזב".


כעת לישראל יש ארבע מדליות בסידני, אחת מזהב, שתיים מכסף ואחת מארד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:התאחדות הישראלית לספורט נכים
שיא עולם שלישי. קרן לייבוביץ`
צילום:התאחדות הישראלית לספורט נכים
מומלצים