שתף קטע נבחר

פורז: לא נאפשר עוד חשמל חינם לעובדים חדשים

בעוד הנהלת חברת חשמל והעובדים מחפשים פשרה בסוגיית החשמל חינם, שיגר ח"כ פורז מכתב למנכ"ל החברה יעקב רזון. במכתבו כותב פורז: "כדי להסיר כל ספק, ברצוני להבהיר כי לא אסכים להסדר שיאפשר צריכת חשמל חינם על ידי עובדים חדשים". ההנהלה בתגובה: איננו מעוניינים לקיים מו"מ דרך התקשורת

מאז התקבל בכנסת בקריאה ראשונה החוק המצמצם את צריכת החשמל חינם על ידי עובדי חברת החשמל, מנהלים ראשי החברה מו"מ רצוף עם העובדים בניסיון למצוא פשרה. הן העובדים והן ההנהלה אינם מעוניינים שהחוק של ח"כ אברהם פורז יעבור בקריאה שנייה ושלישית והם בוחנים בימים אלה הסדרים אפשריים.
ואולם, פורז אינו מתכוון להקל את החיים על שני הצדדים. היום (א') הוא הודיע, כי לא יקבל כל הסדר עתידי שיאפשר לעובדים חדשים ליהנות מחשמל חינם. מדובר באחד הסעיפים שהתקבלו בהצעת החוק וגורם להתמרמרות הרבה ביותר בחברת חשמל.
במכתב ששלח פורז למנכ"ל חברת חשמל, יעקב רזון, הוא מציין, כי "ההסדר של צריכת חשמל חינם נראה לי פגום מיסודו והוא צריך להגיע לכלל סיום". בהתייחסו למו"מ בין ההנהלה לעובדים כותב פורז: "ברצוני להסב את תשומת לבך לכך כי בהצעת החוק שאושרה על ידי הכנסת בקריאה ראשונה, נאמר במפורש, כי עובדים חדשים לא יהיו זכאים להטבה של חשמל חינם". פורז מסביר, כי הסכים לצריכה המוגבלת של חשמל חינם על ידי העובדים הוותיקים לאור העובדה שדבר זה היה מעוגן בהסכמי העבר של החברה עם עובדיה, אך הוא מציין, "כי אין כל הצדקה להמשיך בהסדר פגום זה בעתיד".
בנוגע לתנאים בהם יהיה מוכן לקבל סיכום שיושג עם העובדים, מדגיש פורז: "כדי להסיר כל ספק, ברצוני להבהיר כי לא אסכים להסדר כלשהו שיאפשר צריכת חשמל חינם על ידי עובדים חדשים של חברת חשמל".

אוברקוביץ: איני מנהל מו"מ עם פורז

דובר חברת חשמל אמר בתגובה למכתב, כי היא הנהלת החברה ממשיכה במו"מ עם העובדים וכי פרטי הצעת החוק של פורז ידועים לה. "איננו מעוניינים לנהל מו"מ דרך התקשורת, אלא ישירות עם העובדים".
יורם אוברקוביץ', יו"ר נציגות העובדים, אמר בתגובה כי מכתבו של פורז מוכר לו. "אני לא מנהל מו"מ עם פורז, אלא עם ההנהלה", ציין אוברקוביץ'. "לאחר שנסכם את המו"מ נודיע על ההסכם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורז. הסכם לא בכל תנאי
ארכיון ynet
רזון. ממשיכים במו"מ
ארכיון ynet
מומלצים