שתף קטע נבחר

בבת ים משפרים איכויות החיים

בת ים תשתתף בפרוייקט בינלאומי לשיפור איכויות החיים שפועל כבר בחלק ניכר מאירופה המערבית. השכונה הראשונה בה יופעל היא רמת יוסף ברוח הפרויקט ישותפו התושבים בהחלטות עירוניות

בת ים נבחרה לאחת מארבע ערים בארץ שיקחו חלק בפרויקט 'אחריות לתוצאות', שמטרתו היא שיפור איכויות בכל תחומי החיים. מדובר בפרויקט בינלאומי שהחל בארה"ב ופועל כיום בחלק ניכר מארצות אירופה המערבית. השכונה הראשונה שנבחרה לפרויקט בבת ים היא רמת יוסף שבה מתגוררים כ-13 אלף תושבים.
הפרויקט מתמקד בשיפור שירותי חינוך, בריאות, רווחה וחברה, ובמערכת היחסים בין המערכות הממסדיות השונות לבין מקבלי השירות והתושבים בכלל. המשמעות היותר רחבה של הפרויקט היא כי אין הרשות קובעת דברים, אלא משתפת את התושבים תוך בחינה משותפת של הנושאים השונים, ומקדימה ובודקת האם המטרות אכן יניבו תוצאות רצויות לאזרח.
מטרת הפרויקט אמורה להיות מושגת באמצעות איחוד הכוחות, המשאבים והיכולת, התקציבים, הידע ומשאבי האנוש לשם ביצוע תוכניות משותפות ומניעת כפילויות במתן שירותים.
את הפעלת הפרויקט בבת ים יוביל וינחה האגף לשירותים חברתיים בעירייה, בראשות מנהלת האגף, עו"ס רחל וידל, ומנהל היחידה לעבודה קהילתית, עו"ס אלי כהן, וכן נציגי מחלקות שונות בעירייה. צוות הפרויקט בבת ים מונה כ-40 עובדי עירייה, שהחלו בהכנת תשתית ארגונית ואנושית לביצוע הפרויקט. כבר בשלב זה נעשית פעילות בקרב תושבי השכונה, להיכרות עם הפרויקט.
וידל: "מדובר בתהליך עבודה חשוב וחדשני המנוגד לתהליכים מסורתיים. השיטה דורשת שותפות וצורך לחבור למושגים בסיסיים, ראשוניים, של ענווה וצניעות, של כבוד הדדי תוך מתן רחב של נגישות ותקשורת פתוחה ונבונה. בשבועות הקרובים יקבלו תושבי השכונה מכתבים אישיים, שבהם יתבקשו להביע את דעתם על האיכויות העיקריות ונכונותם להתגייס ולפעול".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרוייקט פועל בהצלחה במספר ערים באירופה ומעכשיו גם בבת ים
מומלצים