שתף קטע נבחר

ברק וישי נועדו ביחידות בנסיון להשיג פריצת דרך

שעון 48 השעות החל לפעול מן הרגע שבו הגישו שרי ש"ס את ההתפטרות. ברק יודיע הערב כיצד יפעל

ראש הממשלה אהוד ברק יודיע הערב (20:00) במסיבת עיתונאים כיצד בכוונתו לפעול בנושא משבר ש"ס. ברק נועד בארבע-עיניים בלשכתו עם יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי. הנושא האחרון שנותר שנוי במחלוקת בין הצדדים הוא סוגיית הסמכויות שיועברו לידי סגן שר החינוך משולם נהרי.
מכתבי ההתפטרות של שרי ש"ס הוגשו היום בצהרים. המכתב שהגיש יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, היה קצר וקורקטי, וזאת למרות ששקל להגיש לברק מכתב מפורט, בו הוא מאשים את ראש הממשלה באחריות למשבר הקואליציוני ולמהלכים שהובילו לפרישת ש"ס.
ישי כתב לברק: "`כל הנוטל עצה מן הזקנים מובטח לו שלא ייכשל`. כיהודי האמון על `ועשית ככל אשר יורוך` הריני מודיע לך בזאת על התפטרותי מהממשלה". "עכשיו הכדור אצל ברק והוא יודע מה לעשות כדי לפתור את המשבר", אמרו גורמים בש"ס. סגני השרים של המפלגה לא הגישו מכתבי התפטרות.
בלשכת ראש הממשלה סירבו לקבל את המכתבים ואמרו כי הם צריכים להימסר אישית לראש הממשלה. מרגע הגשת מכתבי ההתפטרות עומדים לרשות הצדדים 48 שעות עד שההתפטרות תיכנס לתוקף, במהלכן, צופים במערכת הפוליטית, ייעשו מאמצים נוספים לגשר על הפערים ולפתור את המשבר.
יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס, אמר בתגובה להתפטרות שרי ש"ס, כי כנראה שבש"ס לא מעוניינים בהסכם. "לדרישותיהם אין התחלה ואין סוף, ולכולנו נמאס מהמו"מ הבלתי פוסק, שלא מוביל לשום מקום. עצתנו ידועה להם, ואם הם רוצים להתפטר – שיבושם להם", אמר פינס.
שר החינוך, יוסי שריד, אמר בתגובה: "מר"צ הלכה יותר מחצי הדרך לפתרון המשבר". שריד שנכח בטקס חלוקת תעודות לבוגרי מכללת צפת, אמר כי לדעתו יש בעיה של מנהיגות ואחריות בש"ס, "אחרת המשבר לא היה נמשך כל כך הרבה זמן ולא היה מסתבך כל כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
פנחסי עם מכתבי ההתפטרות
שאולי שם טוב
שאולי שם טוב
ישי. יש סיבה לחייך
שאולי שם טוב
מומלצים